| alexutza222 a întrebat:

sunt a 7a si dupa cum bine stiti acusi voi merge la liceu. innsa nu stiu la ce liceu. a prefera ceva de istorie insa nu exista. asa ca nu stiu ce liceu sa fac. imi place istoria, romana si cam atat in mod special la uman nu stiu daca as putea merge ca stau ft prost cu lb straine, incerc sa invat si eng si franc. dar nu prea reusesc plus ca la scoala avem niste profe... ce imi recomandat?

iar in legatura cu acomodarea ce ma fac? eu sunt mai timida si daca nu o sa-mi fac prieteni.

ps is cam grasutza si ma tem ca nu voi fi acceptata de colegi...

un sfat ceva, ca de la liceean la viitor liceean (sau nu neaparat)

scuze categoria, is disperata

Răspuns Câştigător
| Bihter a răspuns:

Stai linistita, totul vine de la sine, iti vei gasi un coleg/colega cu care te vei imprieteni din prima zi iar apoi usor usor cu toata clasa, iti propun sa te duci la filologie, dar acolo este multa engleza sau franceza...acum depinde de puterile tale, gandeste-te, este decizia tawinkingiar in legatura cu noii colegi, nu-ti fa griji

8 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Stiinte sociale.

E un profil uman, destul de lejer, faci aproximativ 3 ore de istorie, plus logica si psihologie in primii ani, la care vei da si teza.

In legatura cu acomodoarea, nu iti fa griji, fii naturala si dezinhibata.

| BubuLina999 a răspuns:

Incearca la stiinte sociale. acolo se bazeaza mai mult pe istorie, romana...

| danieladana a răspuns:

Pai eu sunt la uman. happy bine eu sunt pe bilingva franceza si faci 2 ore de istorie si 4 romana. dar sa stiii ca nici eu nu eram experta in lb straine dar daca iei examenul cu 6 e ok. inveti pe parcurc ca vrei ca nu vrei repeti de foarte multe ori aceleasi chestii cu profa pana le memorezi crede-ma stiu asta din propria experienta eu sunt la calinescu acum depinde tu din ce oras esti?

| alexutza222 explică:

As vrea sa va dau tuturor o funda dar...

| mabytza a răspuns:

Eu sunt a 8-a si nu imi place istoria laughing
nici eu nu stiu
dar in cazul tau inceraca la filologie

si eu sunt timida(dar sunt fff slaba) insa prietena mea cea mai buna o zis ca da la acelasi liceu cu mine... si daca nu... voi da eu la liceu care va da ea depinde de liceu big grin

| Petronela a răspuns:

Eu sunt la socio-umane(stiinte sociale)si e bine. E un profil lejer. Faci aproape toate materiile.Nu-ti face griji e colegi ca te vei acomoda ca si eu eram la fel la inceput pana m-am acomodat.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu incerci nu castgi si daca nu te accepta est problema lor si te doare undeva de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.deci...nu conteaza cum areti si cum te vezi. cum vrei sa fii vazuta si cum te comporti dragutza.cat despre profil... daca iti place istoria te poti duce la stiinte sociale