| superpissy40 a întrebat:

Credeti ca pot intra la Facultatea de Stomatologie, desi am intrat la liceu la un profil uman? Este greu sa invat si pentru bac si pentru facultate in acelasi timp? Este o facultate de viitor? Cam cat este salariul? Si in general aceasta facultate este grea? Sau mai bine m-as duce la o facultate gen Litere, Limbi straine etc? Intru in clasa a 9-a si stiu ca mai am timp sa ma mai gandesc. Funda happy

1 răspuns:
| Sincu_Isabela_F._1999 a răspuns:

In primul rand, e stupid ce vrei sa faci. Daca esti atras de medicina, de ce dracu te-ai mai dus la uman? Am mai auzit cazuri de genu` si nu va inteleg. Te-ai putea transfera la real daca chiar asta e ceea ce vrei, desi nu cred ca esti un fan al matematicii avand in vedere profilul ales. Te sfatuiesc sa-ti concentrezi atentia pe ceva ce te pasioneaza referitor la profilul tau, deoarece sunt prea multi studenti la medicina pe bancile facultatii, ce nu au nici cea mai mica sansa sa-si gaseasca un job.