| AdaNiculescu a întrebat:

Buna sunt Ada.
Am 15 ani, prietenul meu are 23. cum pot intretine o relatie cu un baiat mai mare, ce trebuie sa fac ca relatia sa dureze mai mult. Eu cu el ne intelegem foarte bine, intretinem si relatii sexuale. dar vreau sa fiu ce pot face ca relatie noastra ca continue. multumesc

Răspuns Câştigător
| mary123 a răspuns:

Nu ma bag pe partea cu relatii sexuale. Treaba ta. Si a lui.

Cum sa dureze mai mult? Hmm... Trebuie sa comunicati, sa aveti incredere unul in altul, sa va lasati spatiu, sa nu va vedeti chiar zilnic, sa nu-l obosesti cu telefoanele [ nici el pe tine ] sa iesi cu prietenele si el cu baietii.

Dar, cel mai important e ca voi sa fiti compatibili pe termen lung. Depinde daca sunteti dispusi sa faceti compromisuri de dragul celuilalt, inca un lucru foarte important. Si nu fii incapatanata. Lasa si tu de la tine, dar fa-l sa inteleaga ca nu esti singura care trebuie sa faca asta.

SPer ca te-am ajutat :*

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă vrei ca relația să fie una de lungă durată trebuie să comunici foarte mult cu prietenul tău, să există încredere reciprocă, respect și înțelegere. Dar cea mai importantă este comunicarea, fiindcă, atunci când aceasta nu este prezentă, intervin multe neînțelegeri.
Baftă!

| lolly a răspuns:

Ce faci si acum.

| alylove15 a răspuns:

8 ani diferenta? mi se pare enorm...el are alta gandire fata de tine nu cred ca va potriviti cauta-ti si u pe unul de 18 ani mai bine.

| Elisa a răspuns:

Ca o relatie sa fie stabila nu conteaza varsta. Trebuie sa exista doar iubire si incredere.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Fa in asa fel sa nu afle lumea ca cel care va avea probleme va fi doar el! totusi la urma urmei in fata legii tu esti minora!

| bia0000 a răspuns:

Cat timp o faceti sta cu tineoh go onpana se v-a plictisi

| Emiily a răspuns:

In primul rand este ilegal daca un minor se culca cu cineva de peste 18 ani

| ILŞMM a răspuns:

Putin cam mare tipu'! straight face
De ce intretii relatii Sexuale?
Ai doar 15 ani! Domnisoara vezi-ti de copilarie!
Iti va parea rau mai incolo! sad

Peace!

| floryyn91yy a răspuns:

Ca sa dureze cred ca trebuie sa fii mai matura, adica intzzelegi tu