| mario182892929 a întrebat:

Buna sunt baiat am 14 ani si sunt îndrăgostit de o fata. Tin sa mentinonez ca nu am mai avut nicio iubita pana acum, acum un an cand mi-a mai placut de o fata am fugit de ea de mai multe ori ea dorind sa discute(probabil sa rada de mine) si apoi am pus pe prietena ei sa ii dea un trandafir din partea mea, eu iarăși fugind. CA ATARE NU AM NICI CEA MAI MICA IDEE CE AS PUTEA FACE ACUM ASTFEL INCAT SA IASA CUM IMI DORESC, nu ca anul trecut. Va rog enorm sa ma ajutati, am probleme mari cu emoțiile, si imi doresc si eu sa am o iubita, toti ceilalți prieteni au avut macar una eu niciuna, poate am aceasta frustrare si din cauza perioadei juvenile in care ma aflu. Va multumesc anticipat si va rog ajutați-ma, nu mai vreau sa ma fac de **** inca odata, CE E DE FACUT IN PRIVINȚA ACEȘTI NOI IUBIRI TIPICE PERIOADEI MELE?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Nu trebuie sa cedezi presiunii celorlalti, degeaba au iubite, relatiile sunt superficiale la varsta asta. Totusi, spre deosebire de ceilalti care au comentat, nu sunt contra, ai ce invata din ele, plus ca e bine sa traiesti momentul, nu sa te gandesti ca, vai, se termina.
Faptul ca ai pus-o pe acea prietena sa ii dea trandafirul a fost o idee foarte proasta. O sa te vada ca pe un tip care nu are curaj, pe care nu il poate lua in serios.
Trebuie sa iti confrunti emotiile si sa devii mai increzator in propria persoana. Sa te gandesti la toate calitatile tale inainte si sa zici "da, sunt bun". Sa te expui cat mai mult in conversatii, sa cunosti oameni, sa iti depasesti emotiile.
Hai, cu curaj!

| mario182892929 explică (pentru Delcatty):

Multumesc, sper sa si bag in cap toate astea si sa mi le si amintesc cand mai fac ceva! An nou fericit!

| Delcatty a răspuns (pentru mario182892929):

Multumesc, an nou fericit si tie!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mihnea draga, prietenia cu fetele este diferita de cele cu baietii.
Este frumos sa-ti faci o prietena la 14 ani, dar iubitele apar mai tarziu in viata, ca aceelea se manaca cu sex, ori tu la 14 ani nu esti in masura sa poti sustine un asemenea act, pentru ca ai doar un cuc mic in panataloni si nu prea stii ce sa faci cu el.
Asadar, ia-o ca atare, fiecare varsta cu posibilitatile si prioritatile ei.
Acum esti ok cu o simpla prietenie!
Daca iti place de o fetita, spune-i!
Fa-i complimente, invit-o la plimbare in parc, la cinema sau al cofetarie samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta. Dacă fugi, să fugi spre ea de data asta, nu în direcție opusă.

| Andreeush a răspuns:

Mai așteaptă un timp, încă nu e momentul potrivit.

| ywar a răspuns:

La 14 ani iubitele si iubirile sunt trecatoare. Vrei sa te sui pe vreuna sa-i bagi cozonacul in cutiuta? Vrajeste-o, inchiriaza o masina, plimba ursu cu ea la munte la Sinaia, Poiana Brasov (min. 2500 euro halatu'), toarna-i pe gat niste beutura si pe urma da-i! Vine si anul nou, o mica orgie ar merge.

Răspuns utilizator avertizat
| Ablex222 a răspuns:

Salut Mihnea și eu sunt un băiat tot de 14 ani care a avut niște relații, eu îți sugerez sa ai mai mult tupeu și sa te gândești ca nu e singura fata din lume si poți sa îți încerci norocul invitând-o pe fata la un film, la o vorba, și ca tor vine revelionul poate te bagi în seama cu ea și petreceți împreună