| Punishment a întrebat:

Ce sfaturi mi-ati putea da sa ma abtin de la masturbare?
(invat pentru teza si tot acolo imi sta gandul...) JALE.

32 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Ntz ntz...

| User a răspuns:

Pai masturbeaza-te si apoi invatarolling on the floor

| Pho3nix a răspuns:

S-au pus inca cel putin 10 intrebari despre asta. Bun venit in clubul marturbatilor.

| undercovergirl a răspuns:

Sa inteleg ca nu ai o iubita. Pai poti lua niste pastile pentru concentrare. O sa te ajute in perioada asta dar incearca sa nu te mai gandesti tot timpul la masturbare. Cred ca o iesire undeva cu prietenii e cea mai buna solutie de moment, sau ceva care sa-ti indrepte atentia si gandirea in alta parte.happy

| AndutzaAndu a răspuns:

Gandeste-te ca daca nu iei macar un 5 la teza aia, nu mai ai voie sa te mai masturbezi rolling on the floor

| ShineMe a răspuns:

Pai nu stiu.Depinde de mentalitatea ta.Incearca sa dai o mica petrecere sau mergi in oras cu baietii ca daca ai merge cu fetele mie ca te apuca mai tare. Dar una mica si incerci sa te distrezi si ai sa uiti.Nu stiu.Cred ca cineva care a trecut prin asta poate sa iti raspunda. Un pont: oricat de mult ai vrea incearca sa nu o faci.Muscate de deget nu stiu doar daca te gandesti la asa ceva.Mult succes.Nu stiu daca iti va fi de ajutor dar incearca.

| i.love.me a răspuns:

Eh oh go on
eu mai aveam o zi pana la teza si vorbeam cu prietenele mele cum ne masturbam, cand si de cate ori... punce erogene (sti, chestii ale fetelor) pai cand inveti te gandesti la scoala si la notele pe care o sa le iei, eu nu am probleme cu asta
laughing
stay at school!

| yanny`s a răspuns:

laughing lasa teza.doar scoala nu pleaca nicaieri nu?laughing

| JustMe a răspuns:

De acord cu ewen...numa in timpu tezei incearca sa te abtiilaughing

| andreea7520 a răspuns:

Daca nu te poti abtine nu ai ce sa faci laughing Inveti pentru teza si apoi.
Masturbare placuta`n continuare big grin a si.bafta la teza, desigur laughing

| Sniper a răspuns:

Ia'ti frate o femeie, ce Dumnezeu?! straight face
Du-te si tu pe centura si trage o clanta ca banuiesc ca nu dai faliment de la o clanta! rolling eyes

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Gandeste-te ca e un lucru rau.
Iar dupa ce dai teza dai drumu.hee hee

| floryn92 a răspuns:

E cercetat stiitific ca nu ai cum sa ejaculezi mai mult de 7 ori in 24 de ore! laughing
mai e o alternativa: co o mana ti caietul cu cealalta te joci laughing

| AsU_2581 a răspuns:

Te las pe tine sa decizirolling on the floor)

| unu a răspuns:

Fa sex. dupa ce iti incepi viata sexuala te masturbezi mai putin (chiar deloc). @xnstyle: nu e adevarat.

| Nechaty a răspuns:

Eu zic sa te lasi incerca si vei reusi daca ai vointa si voi toti puteti incerca...sad

| Butsilee a răspuns:

Teza pornop tare lorarolling on the floor) toate raspunsurile imi placrolling on the floor eu ce sa iti zic thinking concentreaza-te la teza si nu ar fi rau daca ti-ai gasi o fata smug chiar si una de pe centru numai sa iti faci damblaua si sa fii...thinking bun de ceva la tezawinking

| BabyPink a răspuns:

Jmecheră întrebarerolling on the floor

| DarKJoKeR a răspuns:

Vezi sa nu patezi caietulaughing

| wdsasd a răspuns:

Ba da omul v-a pus o intrebare deci nu astepta sa va bateti joc de el.am auzit ca masturabarea duce la impotenta asa ca ar fi ok sa te lasi daca mai vrei sa faci sex la 20 de ani.de cate ori vrei sa te masturbezi gandeste-te ca cu cat te masturbezi mai mult cu atat vei face mai putin sex.si e mai placut sa faci sex asa ca ambitioneaza te si gandeste asa si uita toate site-urile porno care le stii si nu mai intra deloc pe ele.succes!

| Anabel a răspuns:

Deci am ras cu lacrimi la ce am citit happy.
frate big grin. du-te trageti-o bine si dupa invata happy ia nota si fa'ti de cap dupa.sau cum a zis si restul inainte da o tura de stanga si de dreapta apoi spor la invatat!

| ewen a răspuns:

Pai nu te abtine, parerea mea e sa 'o faci' pana te saturihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii nu va prea duce capubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu iti creezi pb de genu, e aiurea, daca depaseste 3 ori pe zi atunci sa iti pui intrebarea daca nu cumva depasesti limita (nu de alta dar masturbarea epuizeza). in rest atata timp cat nu deranjeaza pe nimeni si tu te simti bine, e ok sa o faci, decat sa mergi cu tipe de pe centura, parerea mea e mai buna o masturbare(mai sigura, de pe centura nu sti cu ce te alegi sau iti iei un partener stabil) si apoi te pui serios pe invatat, eu cred ca la tine pb e ca nu ai chef sa invetiwinking si atunci te gandesti la alte placeri si eu patesc in sesiune asa. de multe ori dupa sex cu partenerul simt nevoia sa ma masturbez, chiar daca a fost o partida f buna, ideea e ca placerea creeaza dependenta, ce trebuie tu sa inveti sa faci, este sa stii sa o controlezi asa incat sa nu puna ea stapanire pe corpul tau, in rest stai calm si nu iti creea pb. inutile, chiar daca asta e o caracterstica a omului (de a analiza ce e "anormal" si "normal")SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea este ceva firesc, nu te poti abtine si nici nu e bine, e ceva complet natural si n-o sa te poti abtine s-o faci pana cand nu te apuci de sex. Ia teza mai in serios si gandeste-te ce urmari ar putea avea daca nu inveti, totul tine de vointa, nu te poti masturba la nesfarsit, trebuie sa ai timp si pentru. teza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai.am fost in aceeasi situatie ca si tine.Deci te masturbezi si dupa aia inveti. Daca esti concentrat la invatat nu te mai duce gandu la nustu ce fantezii erotice. A si sa te vezi mai putin cu fetele. dupa aia cum a mai zis cineva.:,, te apuca mai rau,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba... sfatul meu ( din experienta ) e sa iti lipesti penisul cu scoci.suna cam penal. dar merge happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu de tot sa te abtii. Ca sa iti treaca pofta uite'te la un film dar nu te masturba. Te iau toti hormonii dar apoi se calmeaza. Apoi iti poti continua invatatul. Sau, scoate calculatorul din priza sa nu te mai tenteze si te prefaci ca nu sti de ce nu mergehee hee!

| xNoNaMe a răspuns:

Invata invata dar cand e sa dai teza...masturbeaza-te dar sa nu patezi foaia pe care dai tezawinking laughing