| spekeps44 a întrebat:

sunt baiat, am 19 ani si de mult timp nu am mai avut o relatie stabila. in anturajul meu nu prea sunt fete. iar eu am terminat liceul. vreau cu disperare sa imi fac o prietena de care sa imi placa mult iar cea mau simpla solutie ar fi facebookul. dar nu stiu ce sa le zic pe fb. va cer niste sfaturi.

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine.Pai uite un sfat ca de la baiat la baiat.
1.Nu te baga in seama cu cele de pe facebook.Am facut eu prostia de 2 ori si cand le-am vazut in realitate, m-am jurat ca nu mai caut pe fb fete deoarece au pozele editate rau si cand le vezi in realitate, te sperii gravstraight face
2.Nu te grabi sa cauti fete, mai asteapta si tu putin, pana le mai vin mintile la cap, ca deocamdata vor doar distractii si nimic mai mult.
3. Daca neaparat vrei o fata, nu cauta pe net, du-te in vreun parc si bagate in seama peacolo.
Daca duci lipsa de pi2da atuncea du-te la femei, daca vrei iubita, atuncea du-te prin parc si fi tu!

| i86e2 a răspuns:

Pai in general trebuie sa le minți, ca sunt frumoase, destepte, etc. Foarte important e sa le asculti si sa pari interesat de toate aberatiile pe care le spun. Intotdeauna incearca sa intrebi chestii si sa le lasi pe ele sa bodogănească.

Daca mai arunci niste bani pe flori, ciocolata si iesiri pe la terase, ai ceva sanse sa le bagi in pat. big grin

| SupradozaDeVise97 a răspuns (pentru i86e2):

A zis relatie serioasa! Nu bagat in patbatting eyelashes

| matzagyuly a răspuns (pentru i86e2):

Ce sa spun...imi pare rau pentru tine daca gandesti asa.mai bine ar vorbi deschis cu ele despre anumite subiecte, el vrea o relatie stabila cred nu una care sa se bazeze doar pe sex

| SupradozaDeVise97 a răspuns:

Pai totusi. lasa fb deoparte si cauta sa-ti placa de cineva fata in fata. vezi si reactii. comportament. ca poate cum zice cel de mai sus "le minti " asa pot sa te minta si ele pe tine si nu se ajunge nici unde. asa ca iesi cat mai des in parc thinking sau pe afara nu stiu. si mai bine abordezi o fata pe strada. decat pe fb ca nu stii cu ce te poti alege. si cand te intalnesti cu ele dupa ce ca poate au un comportament josnic sa-si uite chipu' in photoshop. bafta!