| Allys19 a întrebat:

Hei tpu.Ma tot gandesc la el,am facut sex,el era virgin si totusi nu s-a atasat deloc de mine,asteapta sa vada daca am ramas gravida si i-am zis ca dupa ce imi fac testul,adica peste o saptamana, nu o sa mai vreau sa avem treaba unul cu altul, a zis "bine".I-am spus asta pentru ca sunt foarte trista, dar nu vreau sa creada ca stau dupa el.Il cunosc de ceva timp si nu l-am mai vazut de mult impreuna cu o fata, pe el il influenteaza foarte mult anturajul, sta cu niste persoane care inca nu sunt dezvoltate necesar pentru a il dezvolta pe el plus ca ii baga prostii in cap.In grupul lui de prieteni nu sunt vazuta ca o fata cuminte si inteleg asta, dar nu e doar din cauza mea, pentru ei e ceva wow cand o fata se culca cu un baiat si li se pare ceva de laudat.El nu s-a laudat cu ce am facut, mi-au povestit oamenii care au stat cu el pe afara zilele astea ca din ziua aia nici nu l-au mai vazut zambind.Simt ca trebuie sa vorbesc cu el, dar nu stiu ce sa ii zic.Ar trebui sa ma sustina el pe mine si sa imi zica ca totul va fi bine, nu eu sa incerc sa fac asta.E complicat, tin la el, vreau sa il trezesc si sa ii scot ideile pe care "prietenii " lui i le-au bagat in cap.Fosta lui iubita e prietena mea cea mai buna, mi-a spus ca se comporta asa fiindca e speriat, iar daca nu era anturajul lui, se baga intr-o relatie cu mine.Ce sfaturi imi puteti da? Btw e 3 jumate dimineata, nu prea pot dormi din cauza gandurilor astea si ma eliberez cand va cer sfaturi.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Stai calma ca se pare ca e de 2 ori mai speriat ca tine! iar dupa cum il descrii e usor de manipulat... happy deci daca vrei sa te bage in seama nu-i mai spune ca nu mai vrei sa stii de el pentru ca te crede pe cuvant. El nu stie ca pentru voi fetele de multe ori nu inseamna DA si Da inseamna NU laughing Nu stie sa citeasca limbajul corpului... inca nu s-a dezvoltat, de acea fi cu bagare de seama ce ii spui! Daca ramane cu tine, cu siguranta se va dezvolta mai repede decat cu prietenii lui dar trebuie sa ii dai timp si rabdare.
Daca tii la el putin fi hotarata sa faci asta iar daca nu uita de el si sa nu-ti mai pese ce si cum! O zi buna! happy

| Furnicuta000 a răspuns:

La varsta asta baietii fac sex ca sa experimenteze nu isi cauta o persoana cu care sa se casatoreasca si cu care sa fie toata viata.
Deci trebuie sa te gandesti bine inainte sa faci. Daca tu simti ca vrei sa faci ceva cu un baiat doar pentru ca va simtiti bine impreuna, atunci e ok, dar nu te poti astepta de la el la mai mult daca nu vrea

| Floridori a răspuns:

Ma gandesc ca nu se simte atat de incantat din doua motive:
1.ii este teama ca poti fi insarcinata si e logic ca nu vrea astfel de complicatii la 16 ani sau cat aveti voi;
2.il dezgusta persoana ta avand in vedere ca la varsta ta vrei sa iti vinzi nudurile si atunci cand ati facut-o erai beata manga.

Da, a facut-o cu tine (nu stiu daca chiar era virgin sau nu, treaba lui) pentru ca probabil l-ai atatat atat de mult incat a cedat.
Dar sa stii ca nu este necesar sa ii spuna altcineva ceva despre tine.Cred ca poate vedea si singur ce fel de persoana esti si nu il incanta astfel incat sa fie indragostit sau sa vrea sa fie cu tine.Niciun om nu e atat de fraier incat sa vada ca ai apucaturi mai putin ortodoxe (am fost mai finuta aici cu toate ca as fi fost tentata sa folosesc alte cuvinte mult mai explicite) si sa vrea mai mult de la tine decat o partida de sex.
Sorry!