| anonim_4396 a întrebat:

sunt carina si am si eu o intrebare: de cand mam casatorit am inceput un tratament anticonceptional(yasmine), am renuntat in februrie, a doua sau a treia zi de ciclu. normal imi venea ciclu regulat la 23 zile trebuia sami vina pe 28-29 februarie si mi-a intarziat pana azi in 12 martie. se poate sa fiu insarcinata pentru ca eu asa credeam sau e din cauza tratamentului pe care l-am terminat?, multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina, s-ar putea sa fii insarcinata, dar mai probabil e o dereglare trecatoare datorata intreruperii anticonceptionalelor. Mergi la ginecolog dupa testul de sarcina.

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca ai avut un contact sexual neprotejat e posibil sa fii insarcinata... Sau... poate fi o dereglare hormonala intrucat organismul tau a fost obisnuit cu o anumita cantitate de hormoni pe care acum nu o mai are.

| yami a răspuns:

Ori o dereglare hormonala ori o sarcina ori o infectie, in orice caz tb sa mergi la medic pentru un control, iti va elimina orice suspiciune...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca esti insarcinata, pentru ca am patit ceva asemanator. A trebuit sa intrerup anticonceptionalele pentru ca urma sa mi se faca o anestezie.Luam pastilele cam de un an de zile.In decembrie am intrerupt pastilele dupa 7 zile si normal ca mi-a venit iar menstruatia.Deci in decembrie mi-a venit de 2 ori(o data normal si apoi fortat pentru ca am intrerupt pastilele). Abia acum in martie pe 10 mi-a venit iar menstruatia, dupa o intarziere de 2 luni.
Cel mai indicat e sa-ti faci un test de sarcina, desi cred ca intreruperea pastilelor este cauza intarzierii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri si dereglari de ciclu Cretisoara.(Ceai sau picaturi)