| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt Carina, de cand mam casatorit am luat un tratament anticonceptional (yasmine) am renuntat la el in a 2-a zi de ciclu din luna februarie, ciclu imi venea regulat la 23-24 de zile, normal trebuia sami vina pe 28-29 februarie dar mi-a intarziat pana azi in 12 martie. se poate sa fiu insarcinata?, pentru ca eu asa credeam!?, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miriam a răspuns:

Tratamentul anticonceptional pe langa contraceptie, regleaza si ciclul menstrual, este aproape normal ca dupa intreruperea acestuia sa-ti intarzie, dar pentru sigurantade ce nu faci un test de sarcina? ...pentru linistea ta sufleteasca.

1 răspuns:
| mary_4249 a răspuns:

Prima luna dupa oprirea pilulei este normal sa iti vina un pic eronat adica sa intarzie. Daca stii ca ai folosit o alta metoda de protectie nu ai pentru ce sa iti faci griji.