| Alexandra9011111 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Imi place mult un baiat din liceu, dar problema e ca este intr-un fel indiferent. Adica toti colegii mei ii spun,, Sictir" pentru ca are mereu o expresie lunga si nici nu zambeste si nu poti sa iti dai seama cum se simte. In pauze noi ne vedem, dar nu doar noi doi mai vin si alte colege si colegi de ai mei si de ai lui. Uneori mai ne uitam unul la altul dar nu prea vorbim. Eu sunt cam timida, mai ales ca sunt si colegele mele acolo, si nu stiu ce sa ii zic si el nu cred ca e asa de vorbaret. Nu stiu cum sa ii atrag atenti, de fapt nu stiu cum sa intru in vorba cu el. Asa cum am zis el e gen,, Nu imi pasa de nimic". Deci ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| madycumada a răspuns:

1. Scapa de timiditate!
2. Fii atenta daca iese vreodata singur intr-o pauza si iesi si tu. Daca prinzi o ocazie ca asta, uita-te la el cand il vezi si daca te observa, zambeste-i.
3. Are Facebook? Se pare ca e foarte folosit in zilele noastre la chestii de genu. Daca are, stii ce trebuie sa faci.Da-i cerere si ceva like-uri. Poate cu zambitul si like-uri, isi da seama de ceva.
4. Afla pe unde isi petrece timpul liber, pe unde sta afara si mergi si tu pe-acolo. Poate ai ocazia si te bagi in seama cu el cu orice scuza banala.

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Te-as sfatui sa il iei usor. Baiatul trebuie sa se obisnuiasca cu tine, sa se simta bine in largul tau.

Ai putea sa-l intrebi ceva legat de scoala, orice.

Dupa o conversatie va fi mult mai usor.

Succes. Ai grija de tine.

| e1xtz a răspuns:

Eee,hai ca nu o fi asa complicat..mai intai intreaba-l ceva legat de scoala..si daca nu se deschide pandora..fii isteata, gaseste o zi cand se pleaca acasa..trebuie sa plece si singur odata, si te bagi in vorba cu el ca si cand accidental ati iesit amandoi odata..sigur nu o s afie greu.curaj,ca nu-i mare lucruhappy