| Bounty_7998 a întrebat:

Buna!
Sunt cu prietenul meu de 9 luni il iubesc, sunt foarte atrasa de el si nu as vrea sa il pierd, problema este ca acum cateva zile am cunoscut un tip si imi zboara gandul permanent la el si ma simt atrasa de el iar prietenul meu si-a dat seama pare sa nu il deranjeze desi mi-a batut cateva apropouri iar eu nu stiucum sa ma comport sau ce sa fac adica va urma o perioada in care ma voi intalni cu tipul de care va ziceam in fiecare zi datorita antrenamentelor.Un sfat?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti putin ipocrita. Doresti si-n caruta dar si-n teleguta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Nu alerga dupa doi iepuri ca ii vei pierde pe amandoi.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte posibil să fie doar o atracţie temporară.
Evită să vorbeşti cu el, deoarece vei complica lucrurile.Pur şi simplu păstrează o anumită distanţă şi fii fericită cu iubitul tău.
Pe el îl iubeşti.Mai apar şi tentaţii din astea, dar trebuie să rezişti. Dacă treci cu brio peste asta, înseamnă că iubitul tău se poate mândri cu tine!big grin

| blueheart a răspuns:

Hei! Poate te vei supara pe mine dar prefer sa spun un adevar decat o minciuna. Inca nu stii ce este iubirea. Nu te simti doar atrasa. Cand iubesti o faci cu sufletul,cu inima si iubesti persoana de langa tine tot pentru sufletul ei,pentru ca te respecta,te pretuieste,te protejeaza,iti ofera tot ce are mai bun in ea. Atractia este altceva. Daca ai iubi cu adevarat nu l-ai vedea decat pe iubitul tau. Pe ceilalti i-ai vedea ca pe simpli amici,cunostinte sau nu ar exista. iubirea inseamna daruire, incredere.
Daca prietenului tau nu-i pasa de ceea ce simti, ca te simti atrasa de alt tip, cu siguranta ti-a dat seama cat inseamna el pentru tine sau nici el nu s-a implicat in relatia voastra.
Gandeste-te bine la ce vrei sa faci, ce decizie o sa iei, sa nu regreti mai tarziu.
Succes! happy

| Hieer a răspuns:

Pai tu iti iubesti si iubitul, dar si prietenu alalaughing...e cam complicatlaughing

| lavinutsa a răspuns:

Draga nimic nu tine 4ever

| BlackDice a răspuns:

Daca il iubeai pe primul nu te gandeai la al doilea!

| DrLaw a răspuns:

Deci nu stiu ce ar mai trebuii sa spun mai ales ca comentariile de mai sus sunt ff bune.
Tot ce pot sa-ti spun este ca nu ar fi deloc frumos sa-l lasi pe iubitul tau pentru altul care l-ai vazut doar.
Nici macar nu stii cum se comporta care ii este temperamentul si cum este pe dinauntru, in timp ce pe iubitul tau il stii de 9 luni stii cum este si cat de incredere si iubitor este.
PArerea mea este ca nu ar trebui sa-ti lasi prietenul pentru unul care l-ai doar vazut.
Eu am reusit deja sa despart o fata de iubitul ei si acum ma simt groaznic eu fiind deja cu altcineva.
Sper ca te-am ajutatbig grin

| Dariiiii a răspuns:

Cum il iubesti pe iubitul tau daca tu te gandesti la altul si esti atrasa de celalalt?:\ Daca il iubesti pe iubitul tau te gandesti la el, la nici un alt baiat. deci probabil e doar asa o simpatie, tii la el, dar nu il iubesti. Oricum doar pentru ca iubitul tau nu s-a suparat din cauza celuilalt baiat nu inseamna ca te poti gandi la celalalt in continuare si mai rau, ca il poti insela cu acelalaughing. Deci mai bine ai ramane la iubitul tau pentru ca aveti o relatie de 9 luni, iar pentru celalalt e o simpla atractie care va disparea curand. nici nu il cunosti.