| Catarina a întrebat:

Dau funda doar unui raspuns serios ^^

M-am certat cu prietenul meu cel mai bun si nu ne-am mai vorbit de cateva zile. Motivul? Ei bine, sunt intr-o relatie de 2 ani, iar el, bff-ul, ma place de cand ne-am cunoscut (mi-a spus abia acum despre asta). Acum cateva saptamani eu si prietenul meu am luat o pauza, sinteam ca vreau sa fiu singura. Bineinteles ca, bff-ul meu, a crezut ca are o portita libera si pot spune insa, ca si eu il simpatizez dar, mi-am dat seama ca il iubesc pe iubitul meu.

I-am spus asta si a parut ok cu ideea dar, urmatoarea zi, cand i-am dat un mesaj, s-a suparat ca ma comport cu el de parca am fi doar bff (el stiind ce simt pentru el).

Poate o sa vi se para o prostie dar, vreau un sfat serios si sincer! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Shontellle a răspuns:

Mai stii cum e? Spuneai ca il placi pe prietenul tau cel mai bun, pai daca in cazul tau "placi" doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua pentru ca daca a-i fi placut-o intr-adevar pe prima, nu ar mai fi existat "cea de-a doua".E complicat.Nu fa niciun pas gresit, eu zic ca ar trebui sa vorbesti si cu iubitul tau despre asta.

1 răspuns:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu prea exista prietenie intre un baiat si o fata, decat anumite exceptii gen rude. Odata ce stii ce simte pentru tine iar tu nu il vezi decat ca pe un amic iar el nu intelege, intrerupi orice legatura cu el si iti vezi de iubitul tau.