| Matzuccc a întrebat:

Sunt cu un baiat de 10 luni acum el este plecat in Italia il iubesc foarte mult si el la fel.Atunci cand a plecat a spus ca asta este un impuls din relatia noastra si ca totul o sa fie bine. Vorbim pe mess cand se poate. El acolo munceste 12 ore pe zi si uneori si noaptea.Credeti ca atunci cand se va intoarce totul la fii la fel?sad. Imi este foarte frica sa nu se piarda sentimentele. fundita; x

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, draga mea daca voi 2 va iubiti, normal ca nu se vor pierde sentimentele ci chiar vor deveni mai puternice, iti dai seama cum va fi revederea si asa vi se face dor unul de altul.
Si prietenul meu a fost plecat in strainatate 3 luni si mi-a fost foarte greu, mi-era tare dor de el si credeam la fel ca tine ca relatia poate se va raci si nu va mai fi la fel, insa nu a fost asa, distanta ne-a apropiat foarte mult si cand ne-am revazut a fost minunat.
Am tinut legatura cu el si asa timpul sa scurs mai repede. Tu cat tim pe plecat nu te intrista, distreaza-te, fa ceea ce iti place, vei vedea ca asa timpul va trece mai repede si el va fi langa tine cat ai clipihappy.

7 răspunsuri:
| cristina a răspuns:

Buna
pai daca iubirea este reciproca va mai ramane ceva
nu va fi intru totul la fel pentru ca nu are cum oricat ati incerca
departatarea e un pic cam grea sa recunoastem...
daca te iubeste cu adevarat cand va veni acasa te va cauta va veti intelege.doar ca nu va fi ca iniante
va trebui sa stati mai mult timp impreuna a recupera timpul pierdut.
o sa fie bine stai linistita. dragostea e mare
succes
sa va iubiti>big grin

| Delia a răspuns:

Pai, asa va veti da seama daca va iubiti cu adevarat.Este un test pentru dragostea voastra.

| anonim_9938 a răspuns:

Eu cred ca atunci cand se va intoarce te va dori mai mult. relatia mea e ca a ta. am trecut d multe ori prin asta:X si e oktongue
depinde mult si de ce va doriti voi. cat sta plecat?

| nustiu_2803 a răspuns:

In unele cazuri o despartire poate sa va opropie mai mult, dar in unele cazuri se intimpla si invers...Cred ca daca o sal astepti si nu vei face ceva prostii, va fi totul bine. Dar depinde si de el, si de sentimentele lui, cit de puternice sunt.

| nustiu_2803 a răspuns:

Eu cu ultimul prieten m-am despartit, deoarece eram in diferite orase. El mi-a spus ca cit de dare nu ma va uibi e prea greu sa fie cu mine, deoarece e departe. sad

| nustiu_2803 a răspuns:

Sper ca la tine va fi totul bine.Va doresc Fericire.
pupici love struck happy

| Matzuccc explică:

Tin sa mentionez o sa stea in jur de 2 luni jumatate