| Ana189 a întrebat:

Sunt cu un băiat de 1 an si ne înțelegem foarte bine, problema e ca, nu am mai făcut-o înainte cu nimeni si de când o fac cu el nu a curs sânge deloc. Prima data când am făcut-o a bagat-o foarte putin si apoi urmatoarele dăți tot mai mult. Primele dăți mă durea când o băga dar de ceva vreme încoace nu ma mai doare si simt o plăcere foarte foarte mare dar tot nu a ieșit sânge. Practic mai sunt virgina sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea sa fi ramas cu himenul inact adica sa nu se fi produs DEFLORAREA, insa virginitatea ti-ai pierdut-o din momentul in care vaginul ti-a fost atins/penetrat de penisul partenerului de sex. Exista si posibilitatea ca lipsa sangerarii sa se datoreze faptului ca perforatia existenta in himen inca din nastere sa fie una mai larga si de asemenea pielita himenului sa fie foarte elastica si din aceste 2 motive penisul sa treaca/sa intre in vagin prin respectiva perforatie din himen, in urma largirii acelei gaurici. In cazul a circa 1 din 6-7 femei care nu sangereaza in momentul dezvirginarii si nici dupa, se intampla acest fenomen ca himenul sa ramana intreg/intact indiferent de numarul contactelor sexuale, pana in momentul nasterii cand himenul este rupt in mod efectiv si definitiv de capul copilului cand acesta iese din vagin la nastere. De asemenea, s-a explicat din punct de vedere medical faptul ca sangerarea din momentul dezvirginarii poate sa se produca si in unele cazuri sa fie chiar foarte puternica, hemoragica sau destul de des sangerarea de dezvirginare sa lipseasca cu desavarsire. Aceste situatii atat de diferite se datoreaza faptului ca acea pielita care acopera intrarea in vagin si denumit HIMEN poate fi foarte bine vascularizata si prin ruperea ei sa apara chiar si o hemoragie, sau in himen sa existe doar vase capilare extrem de fine care prin rupere nu pot provoca nici macar o minima sangerare. In concluzie lipsa sangerarii se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala si din acest motiv in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea, sau ca eventual cele 2-3 picaturi de sange aparute sa se amestece cu secretia vaginala si astfel sa treaca neobservata. Aceste posibilitati pot sa apara/sa se produca dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume din cauza faptului ca pielita himenului este foarte/extrem de slab vascularizata, situatie intalnita in cazul a circa 47% dintre fete/femei. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Virgină sigur nu mai ești dacă ai făcut sex.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa atatea acte sexuale nu mai esti virgina. Virginitatea ai pierdut-o dupa primul act sexual. Faptul ca nu ti-a curs sange in urma actelor sexuale avute cu acel baiat, inseamna ca ai un himen elastic care nu se rupe asa de usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea nu tine de ruperea himenului, nu mai esti virgina atata timp cat ai avut relatii sexuale.

| iDavidS a răspuns:

Nu mai esti virgina

| Ana189 explică (pentru iDavidS):

Si cum apoi? De ce? Ca nu a ieșit sânge niciodată