| amela a întrebat:

sunt cu un baiat de 5 luni, ne intelegem bine imi ofera si cadourii se poarta foarte frumos, dar el e in alt oras la facultate si de recent s-a si angajat acolo, problema e ca in timpul asta nu mi-e facut cunostinta cu nici un pr de-a lui, stiu majoritatea ca are o relatie cu mine chiar si parinti lui... problema e ca nu stiu daca isi doreste o relatie de viitor pentru ca de fiecare data cand vb de viitor imi spune sa n ma mai gandesc la viitor ca el are un viitor incert si nu se stie ce se va intampla si sa nu ma mai implic prea mult in relatie sad :-s voi ce ma sfatuiti sa fac? oare isi doreste cu adevarat o relatie?

Răspuns Câştigător
| ciupyx a răspuns:

Mie imi place un citat: "relatia nu e un scop in sine. evolutia individuala in cadrul unei relatii e un scop in sine"

bucura-te de ce ai acum fara sa iti faci prea multe griji pentru viitor. relatie cred ca vrea, dar intrebarea ta suna mai mult a "imi promiti ca ne casatorim" decat "tii la mine?"

eu zic sa nu te concentrezi pe ce isi doreste el ci pe ce iti doresti tu? iti plac cum merg lucrurile acum? daca da, e ok. daca nu, cere ce ai nevoie si daca nu primesti iar asta te deranjeaza, mergi mai departe happy

acum, cat inca e devreme

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| deyss1000 a răspuns:

Parerea mea este ca iti da de inteles ca se v-a termina relatia voastra, incearca sa vorbesti serios cu el.bafta si ai grija de tine :*

| amela explică:

:-s nu stiu ce sa spuyn sincer tin foarte mult la el si cred ca daca ne-am desparti as suferi foarte mult sad sunt genu de persoana care pune suflet si sufara mult sad

| amela explică:

Da in mare imi plac cum merg; lucrurile ma mai deranjaza niste lucruri da sunt minore si se rezolva imediat ce discutam