| Yoyo7949 a întrebat:

Hei TPU am si eu o mare problema deci.Eu am o relatie de un an si 2 luni cu un tip care e cu mine in liceu numai ca el invata dupa amiaza si eu dimineata.Cu mine pe tura este un baiat care din cate am inteles de la un prieten de-al lui ca ii place de mine.Adevarul e ca mereu cand pe vad pe hol imi da buna, si imi zambeste asa putin(mie mi se pare putin cam rusinosbig grin). Am vorbit si pe mess dar nu despre faptul daca ii place de mine.Si de atunci cand il vad afara ma tot uit pe geam la el.
Acum de curand si-a facut o gagica in liceu si nu stiu dar simt asa in sinea mea ca ma ofticstraight face. Cand am fost sa dau bacu` acelasi baiat care mi-a zis despre cel din liceu ca ii place de mine, mi-a zis`o din nou(el fiind de fata)darr nu mi-a dat numele lui de data aceasta dar banuiesc ca despre el e vorba.Imi place si mie de el dar nu stiu ce sa fac cu actualustraight face ca e o relatie de un an si 2 luni si cu el mi-am pierdut si virginitatea.Pe actualu nu stiu simt uneori ca il iubesc, rareori nici chef de el nu am, cat despre cel din liceu, cand vad ca are poza cu aia la avatar ma oftic asa putin. Ziceti-mi si mie ce sa fac ca de actualu nu pot sa ma despart din obisnuita, mila, si il mai si iubesc asa putin.Ma ajuta cineva cu un sfat?cryingToate colegele mele zic ca cel care ii place de mine e mai frumos decat actualu

Răspuns Câştigător
| Geany_7021 a răspuns:

Nu stiu ce importanta are pentru tine ce spun altii dar eu cred ca ar trebui sa faci ce iti spune sufletul si sincer nu cred ca e cazul sa stai cu un baiat din 'obisnuinta, mila etc.' Sfatul meu e sa faci ce iti spune sufletul si nu mai baga in seama "comentatorii' ma rog comentatoarele si app daca ti-ai pierdut virginitatea cu actualul inseamna ca asa ai simtit si ai vrut, avand mai multi admiratori iti poate oferi o oarecare siguranta dar mai tarziu poate iti va parea rau.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca iti alegi prietenii dupa frumusete,sa nu te intrebi de ce esti nefericita.
Te-ai plictisit de actualul? Macar stii din ce motiv ti-ai pierdut virginitatea cu el? Iti mai aduci aminte?
Nici nu l-ai iubit,nici nu-l iubesti, ti-ai pierdut virginitatea ca sa fii la moda! Felicitari.
Vezi ca nu esti pe drumul cel bun, nu te respecti nici pe tine nici pe cei din jurul tau.
Pacat.

| Heys a răspuns:

Parca cont daca e frumos sau urat daca iti place de el fa primul pas si intreabgal u da nu te desparti de celalalt pana nu afi ceva sigur ca ramai dupa aia cu buza umflata. Daca vb pe mess vb si tu mai deschis cu el mai fai si u un love struck ceva daca ii place si lui de tine nu vad dc nu il intrebi dca vrea sa fie cu tine?

| Yoyo7949 explică:

Nu am facut cu actualu ca sa fiu la modawinking.Il si iubesc dar imi place si de cel din liceu si nu stiu ce sa fac

| irennee a răspuns:

Inainte afla daca chiar te place, intra pe el pe mess, poate iti da de inteles ceva. apoi te poti desparti de actualul tau prieten daca chiar numai simti nimic pentru el.