| Sunevr a întrebat:

Sunt cu un baiat de ceva timp si il iubesc foarte mult si stiu ca si el ma iubeste, mi-a si demonstrat.Problema este ca el sta cu mai multe fete, e cam afemeiat.Adica le pune mana pe fund, rar le pupa pe obraz(el zice ca din prietenie) si parca cu ele se simte mai bine..Am vorbit despre chestia asta si raspunsu lui a fost ca daca sta cu fetele nu inseamna ca se da la ele inseamna ca glumeste si se joaca cu ele.Nu prea l-am crezut.Ne-am certat mereu din cauza asta dar el nu renunta la mine si ne impacam. Daca ne-am desparti definitiv mi-ar trebui o perioada lunga ca sa il uit..si stiu ca mi-ati spune ca mai sunt baieti..asa este dar o sa-mi fie greu mai ales ca el nu renunta usor la mine,ma suna intruna, nu ma lasa in pace si asa chiar nu o sa pot sa-l uit...Credeti ca are respect pentru mine si ma iubeste cu adevarat chiar daca sta cu multe fete si se simte mai bine cu ele? Dau funda, multumesc!:X:X:*:*

Răspuns Câştigător
| Georgi2011 a răspuns:

Daca sta cu alte fete nu inseamna ca nu te iubeste si ca nu tine la tine daca ar fi asa nu te-ar mai cauta si nu ar mai fi insistent eu zic sa mai discuti cu el si sa ii spui ca te deranjeaza si sa nu se mai repete ca altfel va despartiti daca tine la tine va renunta la aceste "gesturi si obiceiuri" ca sa le numesc asa, iar daca nu va trebui sa te desparti de el si sa incerci sa il uiti chiar daca iti va fi greu

6 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

Renunta la el..serios.

| AriannaAri a răspuns:

Daca sta cu multe fete e clar ca nu te iubeste cu adevarat si nu are respect deloc pentru tine. Daca te-ar iubi cu adevarat si ar avea respect pentru tine cum merita o iubita nu ar face acele gesturi. Faza ca se simte mai bine cu ele ar trebui sa iti deie de inteles foarte multe si in orice caz, daca nu ar vrea sa te piarda ar renunta la orice fel de contact care nu iti convine cu altele. De exemplu la inceputul relatiei mele cu iubitul meu (acum 2 ani si ceva) si el era cam asa (dar nu punea mana pe fundul altor fete si nu se dadea la ele) dar am discutat despre asta si mi-a promis ca nu va mai face asa ceva. La inceput nu l-am crezut dar dupa am observat ca s-a tinut de promisiune si de atunci nu am mai avut nici o cearta pe tema asta. happy

| Sunevr explică (pentru AriannaAri):

Poate ca nu i-am impus de la bun inceput niste„reguli„..adik daca ma iubeste sa nu mai stea cu altele.el spune ca se joaca si glumeste..chestia e ca respectivele fete au si ele iubiti care sunt cei mai buni prieteni ai lui..si el imi spune ca n-ar putea sa se dea la ele din moment ce sunt cu cei mai buni prieteni ai lui..nu stiu.

| AriannaAri a răspuns (pentru Sunevr):

Ai gresit si tu daca de la inceputul relatiei nu i-ai zis ce iti convine si ce nu si sa isi indrepte comportamentul fata de altele pentru ca, acum el s-a obisnuit asa si se v-a dezvata mai greu de acele obiceiuri. Oricum, daca te iubeste nimic nu e imposibil.

| Colors a răspuns:

Draga mea vorbeste din nou cu el si spune-i sa se puna il locul tau, cum ar fi daca el te-ar vedea pe tine asa in preajma baietilor, i-ar conveni? Eu una nu cred, daca simte ceva pentru tine... Daca esti iubita lui ar trebui ca in fata lor tot tie sa iti dea atentie, sa iti arate ca tu esti diferita si speciala pentru el fata de altele! E un lucru foarte urat si insuportabil ceea ce face el pentru tine, stiu asta si ti-e greu...ar trebui sa te gandesti bine totusi la asta! Cum sa se simta mai bine cu altele cand ar trebui sa se simta minunat alaturi de tine! Spune-i si nu mai accepta asta, e oribil!

Mult succes si ai grija de tine!