| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de un an jumatate, la inceput totul a fost foarte frumos, dar cu timpul a inceput sa mearga din ce in ce mai rau. A inceput sa ma minta, iar eu cred ca ma si inseala si l-am intrebat daca nu vrea sa mai fie cu mine, sa-mi zica, dar tot timpul imi zice ca nu vrea sa se desparta de mine. Dar in schimb imi vorbeste foarte urat, imi raspunde la telefon cand are chef. M-as desparti de el dar mi-e foarte greu, pentru ca tin prea mult la el. Ce-as putea sa fac? Va rog sa ma ajutati.Va multumesc!

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

De ce sa astepti sa se desparta el de tine?
odata ce nu te simti bine intr-o relatie si ai incercat sa vorbesti cu partenerul si nu s-a schimbat nimic, de ce sa suferi? Mai bine pune capat acum. Tii la el, dar cu timpul probabil vei tine si mai mult si vei suferii si mai mult. Iubeste-te pe tine si nu permite nimanui sa se poarte urat, indiferent daca tii la persoana respectiva sau nu. Sper sa iei decizia corecta.Bafta!

| Corinne a răspuns:

Daca nu vrei sa te desparti de el atunci vorbeste deschis cu el si spune`i ce te deranjeaza si repara tot ce ti-a gresit, ori daca nu... te desparti de el.

| Just a kid a răspuns:

Asa era si fostul meu pr.ma rog ceva mai bine era la mine pentru ca el ma mintea ca daca imi zicea adevaru stia ca fac urat si mereu ne despartim cand ma supar si el nu m-a inselat si nici na vbt urat cu mine. dar raspundea tot asa cand avea el chef la telefon(chipurile avea treaba da cine il crede)sau imi zicea ca are treaba si nu ne putem intalni.si cand ii ziceam ca daca nu se schimba ne despartim 2-3 zile se purta superb lasa treaba ca sa ma sune si de astea si pe urma o lua de la capat.parerea mea e ca nu se va schimba decat daca te schimbi tu.asta am realizat si eu prea tarziu.nul mai suna deloc.lasa-l pe el sa te sune ca sa nu mai aiba de ce sa iti raspunda numai cand vrea. daca iti vorbeste urat inchidei sau pleaca si zii"cand ai de gand sa vorbim frumos imi zici pana atunci varsati nervii in alta parte". si cu mintitu zii clar ca daca mai afli o data ca te minte se termina tot insa daca iti zice adevaru sa nu ii faci scandal pentru ca eu asa faceam si normal ca ma minteasad. ai grija ce faci si nu uita.nu poti sa-i ceri unui om sa se schimbe daca tu nu te schimbi.determinal prin comportamentu tau sa se schimbe nu ii cere asta.eu mi-am dat seama prea tarziu de chestia astasad

| d33a_9154 a răspuns:

Si eu am stat cu unu din asta stii ce nu ai cum sa ajungi la capat cu el eu iti zic sa te desparti si fi atenta ca stiu c e ziu si eu tot un an jumate l-am suportat dar noi ne certam mereu mereu de la inceput o sap eram alte doua nu si tot asa e greu ai sa gasesti unul care te merita si ai sa fii fericita asa cum sunt eu acum ...pa te puup si ai grija ce faci bft

| oanamaria a răspuns:

Da-i papucii, nu te merita, isi bate si joc de tine, incalca toate principiile unei relatii si e un gunoi...mai bine acum pentru ca suferinta ta se va mplifica prea mult si mai tarziu va fi mai greu sau chiar imposibil sa faci asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu desparte-te de el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crezi ca merita sa stai langa o persoana care te trateaza asa? si daca isi revine pentru o perioada, nu o sa stai cu teama ca va veni o vreme cand va fi iar indiferent?