| Sufletell112 a întrebat:

Sunt cu un baiat la care tin foarte mult.la inceputul relatiei nu il luam in serios... dar acum e altfel, acum chiar tin la el, dar mi-a spus ca nu mai are incredere in mine. [Deoarece m-am dat la altii... iar acum regret] I'am tot explicat ca regret si ca tin la el. Cum as putea sa ii recastig increderea?

5 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Nu stiu daca se mai poate, nu cred.

| 0bubu00 a răspuns:

Sincer? asa s-a intamplat si in cazul meu. dar fix invers. ma refer ca in primele 3 luni nu prea i-a pasat si m-a inselat dupa 5 luni a ajuns sa ma iubeasca nespus de mult, si exact atunci am aflat ca m-a inselat si ca si-a batut joc de mine in ultimul hal. odata ce iti pierzi increderea e foarte foare greu sa o recapeti! nu trebuie doar sa ii spui "te iubesc" si ai rezolvat tot. pentru ca oricum doare, crede-ma ca e foarte dureros mai ales daca el era indragostit de tine. fa orice poti: alintal, sarutal de fata cu toata lumea, incearca sa iesiti mai mult doar voi doi, fai toate mofturile. demonstreazai ca il iubesti si ca greseala nu se va mai repeta si poate isi va recapata increderea in tine
succes:*

| GreeenAlien a răspuns:

Acorda-i multa atentie.Cand mai sunt si baieti cu voi, saruta-l, imbratiseaza-l, asa o sa vada ca de fapt pe el il vrei si nu iti pasa daca alti baieti te vad cu el.

| Lia09 a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu. Doar ca invers. la inceput el nu ma baga in seama si pe urma m-am fost saturat eu. Odata ce-ti pierzi increderea in cineva, e foarte greu sa revina lucrurile la normal. Increderea e foarte greu de obtinut si usor de pierdut. Asa cum a zis si Smoke, incearca sa-i acorzi cat mai multa atentie in prezenta altor baieti, sa vada ca totusi iti pasa de el si de sentimentele lui si ca poti fi si altfel fata de cum te stia. Sper sa fie bine!

| Bubu4 a răspuns:

Actualul meu prieten a avut o relatie de genul, a fost inselat, dar orgoliul lui de barbat nu l-a lasat sa nu insele si el. Odata ce ai inselat, poti sa te astepti la orice. acum e decizia lui ce face, daca te va insela sau daca te va ierta, desi crede-ma ca doare sa aflii ca esti inselat. Increderea se castiga cu timpul, deci inarmeaza-te cu multa rabdare. Iti urez succes si ai grija pe viitor, sunt sigura ca va fi ultima data cand vei insela :*