| ing3rd3mon4u a întrebat:

Buna pentru toti!sad

este nevoie urgent de un sfat. sa incep cu inceputul am 18 ani prietenul meu are 19. Etc etc.Suntem de 10 luni impreuna, momentan e o relatie la distanta.
eu l'am mintit, nu este atat de grav, doar am vrut sa protejez relatia, nu l'am inselat niciodata, dar el nu suporta minciunile iar eu nu i'am spus adevarul, i'am ascuns acest lucru. Iar el acum si'a pierdut total increderea in mine. mi-am cerut scuze.

Aveti vreo idee mai buna ca sa ii recastig increderea?
Am nevoie de mai multe sfaturi si pareri ( Va rog nu fiti rautaciosi) DAU FUNDITA!

A zis ca ma va lasa balta in noaptea de revelion, ca nu ii va pasa de mine, ca nici nu ma va suna:-

Răspuns Câştigător
| Iulia1106 a răspuns:

Hmm thinking Avand in vedere ca aveti o relatie la distanta, minciuna nu mai avea loc aici. Poate ar trebuie sa vorbesti cu el, sa ii explici de ce ai mintit. Fa-l doar sa te asculte si mai cere-i o ultima sansa. happy Sper sa te fi ajutat. kiss

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, nu exista minciuna "nu atat de grava". orice minciuna, cat de mica distruge definitiv increderea si deci si relatia. Tu poti sa-ti ceri iertare, sa recunosti ca ai facut o greseala capitala si sa promiti ca nu vei mai face asa ceva. E dreptul lui sa-ti accepte sau nu scuzele. Daca nu o face (99% din oameni nu ar face-o), inveti si mergi mai departe.

| badboyyy a răspuns:

Si eu unu urasc minciunile...dar poate si el a fost prea drastic sa te lasa balta asa.daca chiar te iubeste macar o sa sune happy. succes ~! depinde si cu ce l-ai mintit daca nu e ceva grav cum spui.doar spune-i ca e ceva urgent vrei sa va intalniti si te pisicesti is u un pic.te dai pe langa el etk blushing. crede-ma o sa uite laughing totul dar daca o mai faci vreodata.o sa vezi ca iti scoate ochii pentru tot. deci mai bine nu o face!

| ghineanamaria a răspuns (pentru badboyyy):

Cu siguranta iti va scoate ochii.Ai dreptate 100%.Asa am patit si eu.Va spune ca lui nu ii plac fetele mincinoase, ca de ce ai fact aia sau aia sau o sa zica ca iar l-ai mintit. Poate nu e asa si el.

| bytzy09 a răspuns:

Depinde de ce gen a fost minciuna, dar daca te iubeste si ii pasa cu adevarat de va ierta... bafta si La multi ani!

| camelya22 a răspuns:

Pai acum depinde cu ce l-ai mintit poate pentru tine nu este grav dar pentru el este si nu poate trece pestewinking