| Raker a întrebat:

Am o problema, am vorbit cu cea mai bună prietenă a mea si i-am zis ce povesti au spus niște prieteni despre ea, am chiar si dovezi dar tot nu vrea sa aiba incredere in mine sau altceva. Ce aș putea face să-i recastig încrederea?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! Cu cat vei incerca sa o convingi mai mult, cu atat mai mult va deveni sceptica.
Da-i pace si fii tu insuti si las-o pe ea sa se convinga, in timp.

| Andreeush a răspuns:

Ce i-ai făcut de vrei să îi recâștigi încrederea?

| Katie1356 a răspuns:

Daca nu vrea sa aiba incredere in tine, nu ai ce sa faci mai mult, odata ce deja i-ai prezentat si dovezi. Uneori, omul ca sa creada, trebuie sa experiementeze pe propria piele. Asa aveam si eu o prietena, imi cerea sfaturi, dar tot ca ea face si la final ghici ce, tot mie imi dadea dreptate. Si am invatat ca indiferent de cat efort depui tu, pana la urma fiecare vede in felul sau si are propria cale, nu ii putem ghida pe restul dupa convingerile noastre, chiar daca sunt cele corecte.

| AjutorNeconditionat a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa umbli cu bârfa deoarece odata ce ii bârfești pe altii in preajma ei ea va considera ca și pe ea o vorbesti când esti cu altii. In al doilea rand chiar nu este treaba ta ce spun altii despre ea. Trebuie sa își dea singura seama de ce persoane are lângă ea și tu nu ai cum sa ii deschizi ochii. Dacă nu te vrea lângă ea nu încerca sa intri cu forta in viata ei fiindcă nu se poate!