| adinutzadina a întrebat:

sunt cu un baiat mai mik de statura decat mine si nu prea ne potrivim dar eu il plac cat de cat iar el ma iubeste enorm, mi-a dovedit in multe feluri si le-a zis si prietenilor lui, dar ideea e ca eu as vrea sa ma despart de el pentru ca unii pieteni ne zic ca nu ne potrivim alti rad de mine ca is cu el alti zic ca eu sunt prea perfecta pentru el si ca nu ma merita si din cauza asta ma simt foarte naspa dar eu plakandul si tinand la el mi-e frica sa ma despart de el pentru ca nu vreau sa ii ranesc sentimentele nu stiu ce sa mai fac ma simt foarte naspa si regret ca sunt cu el, voi ce ziceti sa facsad sfaturi? funda:X:Xsad

Răspuns Câştigător
| Kassandra_9578 a răspuns:

Funditza?

14 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Spre binele tău şi al nostru, renunţă la modul ăsta de a scrie, te rog! Mi-a fost foarte greu să înţeleg ce ai dorit să zici. În loc de "c" scrii " ca ", în loc de "ca" scrii " ca ", iar de cratimă, virgulă şi punct văd că nici nu se pune problema.
Să revenim; tu trebuie să decizi ce urmează să faci. Ai spus că îl placi, însă eşti dispusă să ai o relaţie serioasă cu el? Ştii de ce te întreb? Pentru că, dacă l-ai place atât de mult, încât ai fi dispusă să faci anumite compromisuri/sacrificii, nu ţi-ar păsa ce zic cei din jurul tău, din contră; ai fi vorbit cu ei şi i-ai fi rugat să înceteze cu tachinările pentru că relaţia ta cu el e un lucru ce te priveşte doar pe tine.
Gândeşte-te bine ce vrei de la el, pentru că dacă s-a ataşat de tine şi poate chiar te iubeşte, va suferi dacă-l vei părăsi din cauza unor vorbe răutăcioase.
O zi frumoasă! Baftă!

| ignore a răspuns:

Poarta chesti cu talpa joasa ca sa fi mai scunda.si dacal el te iubeste si tuh il iubesti nu trebuie ce conteze ce zic alti.Aia care zic sa te desparti de el si zic ca esti perfecta zic asta pentru ca tear vrea pentru ei si sunt gelosi ca tuh l-ai ales pe el care e si mai scund.Si o pr de-a mea iubeste un b care e mai mik de statura ca ea si nici ei nici lui nu le pasa staturawinking

| Mao a răspuns:

Înainte să fii cu el trebuia să fii sigură că îl placi îndeajuns de mult ca înălţimea să nu conteze!
Acum spui că regreţi şi te simţi naşpa. Ai complexe în legătură cu înălţimea doar din cauză că alţii râd de voi? De ce naiba te-ar interesa pe tine asta? Eşti oarbă? Te iubeşte enorm şi tu renunţi la şansa asta din cauza unor imaturi idioţi care nu se uită în oglindă?! Nu toate cuplurile sunt perfecte! Dar dacă îl placi atunci ai face o tâmpenie foarte mare.
De unde ştiu toate astea? Pentru că am plăcut un băiat mai scund ca mine cu 10 centimetri. Şi am fost cu el, şi motivul despărţirii nu a avut nicio legătură cu înălţimea. Şi am vrut să ne împăcăm după!
Amicii cu timpul se obişnuiesc cu voi.
Dragostea ar trebui să aibă limite de înălţime de acum?
Scuză-mă că îţi spun, dar habar nu ai cât de puţin contează părerea celorlalţi într-o relaţie. Mereu vor fi oameni care vor comenta, într-adevăr. Dar de asta există "nu îmi pasă"!
Şi nu există "mai perfectă", "mai bună". Cine sunt ei să judece? Fiecare e aşa cum a fost dat să fie.

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Adinutza daca il placi el te iubeste eenorm de mult dc sa te desparti lasa-i pe prieteni tai sau ce iti pun eiu decizi ce faci in viata nu iei funda?big grin

| Change a răspuns:

Il placi sau nu? Parerea celorlalti nu conteaza cat timp tu ti la el.
In cazul in care nu il placi incearca sa nu il ranesti.

| maki11 a răspuns:

Ia gandeste-te...renunti acum la el, pentru ca dai importanta spuselor persoanelor de langa tine. Iti aduc aminte ca exista foarte putine persoane care sa-ti fie prieteni pe viata, si poate cei care iti sunt acum alaturi si te judeca, maine s-ar putea sa-ti intoarca spatele. Pe cand, acest baiat ti-a demonstrat ca te iubeste si tine la tine. Daca nu vei mai gasi pe altcineva la fel de compatibil, iar pe acest baiat il vei pierde, se va duce la alta, si intr-un final DOAR TU vei suferi. Asta vrei? Mai gandeste-te odata inainte sa-ti decizi viata in functie de ce zic altii.

| AnnY98 a răspuns:

Hey...sincera nu are rost sa te desparti de el,daca,binenteles si uh il placi.Dragostea nu are inaltimewinking...da,poate el e mai mic decat tine si ce? nu bega in seama ce zic altii,pe tine te intereseaza doar viata tahappy.Eu iti zic sa fi cu el,ca daca el te iubeste asa de mult,de ce nu? dar uh de ce regreti ca esti cu el? te deranjeaza cee zic altii?laughing. Dupa mine eu nu i-as baga in seama si chiar nu miar pasa ca el e mai mic de cat mine,e om ca ceilaltihappy,nu e extraterestru,fi sigura.uh tiai dat seama ca el ar face ori ce pentru tine, sincera poate ca ar trebui sa ramai cu elhappy. Daca uh erai in locul lui cum te-ai fi simntit daca, sa zic uh iai da papucii(nu zic sa o faci)? parerea meahappy.Bye!

| PopStarInMyMind a răspuns:

Pai daca-l placi de ce sa te desparti de el? Dragostea invinge totul!

| Kassandra_9578 a răspuns:

Daca i-a spus prietenilor ca e cu tine nu cred ca trebuie sa-i ranesti sentimentele si uita de prieteni.Nu subestima cu inima, nu o pune la incercare pentru ca ai sansa asta...mie imi placea un tip micut si nu am avut sansa de a fi cu el! BAFTA!

| justme_3711 a răspuns:

Hai sa-ti zic am o prietena care a fost exact in situatia ta. Gandeste-te bine la ceea ce vrei de fapt nu are rost sa te desparti de el pentru diferenta de inaltime happy.Ei au fost impreuna 2 ani si nu au tinut cont de ce ziceau altii,pana la urma ca va iubiti e tot ce conteaza.happy Viata e prea scurta ca sa te iei dupa altii si e scurta mai ales pentru regrete!happy De ce sa regreti ca te-ai despartit de el pentru ca nu le convine altora? Nu draga mea,nu face asta! Ti la el,el la tine ce mai conteaza ce zic altii?happy.Va doresc multa sanatate, sa aveti incredere in voi si sa va iubiti mult.:*! Si nu am nevoie de funda, funda poti sa o dai altcuiva ca nu ti-am raspuns la intrebare doar pentru ea :*

| love4u_2128 a răspuns:

Daca voi va intelegeti si va iubiti e totul perfect! ce spune lumea nu conteaza!:*

| Mişaaa a răspuns:

Nu îl meriţi!
Părăseşte`l, nu îl mai chinuii atât.

| Licuriciii a răspuns:

2 variante : daca il iubesti sincer, ceilalti=0, oh go on voi contati, mai ales daca si el te iubeste, daca nu, daca esti in dubii...nu esti sigura de sentimente. zica ca il placi cat de cat...renunta la el, o sa fie de cele mai multe ori jenant pentru tine, incomod.

| kala a răspuns:

Buna...
in primul rand nu ar trebui sa tii cont de inaltime, daca il iubesti si nu vrei sa il ranesti nu te mai gandi la asemenea rautati, deoarece te ranesti si pe tine si pe el. Daca spui ca nu va potriviti din cauza inaltimii este o tampenie happy, nu conteaza atata vreme cat voi va iubiti. uite sa-ti dau exemplul meu:intre mine si prietenul meu e o diferenta de cativa cm. nu m-a afectat decat pana in momentul in care mama mea a observat asta, dar si-a dat seama repede seama ca pe noi nu ne deranja.
Daca te deranjeaza ce vorbesc ceilalti le poti inchide gura. Asa ca daca baiatul merita, ignora tot si iubeste-l.
o seara frumoasa happy