| RenesmeeLuv a întrebat:

sunt cu un tip de 7 luni love struck. Imi zicea ca ma iubeste, ma saruta si din astea cand eram cu el, la inceput dar de vreo o luna nu stiu dc s-a racit. A zis ca nu poate iubi o fata pe care o vede o data pe luna, si ca nu vrea sa ma minta cu TE IUBESC si din astea. Acum si cand suntem impr abia daca ma saruta. nuh mai e la fel. nu stiu dc s-a schimbat. Nu vrea sa ne despartim si cand deschid sub. se enerveaza si zice ca poate eu vreau pe altu, si din astea. Nu stiu ce vrea.Nu vrea sa ne desp dar nu stiu dc s-a racit asa.Inainte era mai mlta pasiune, ma simteam iubita.Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa ma tina de mila sau fraiera. El e genul mai aventurier, toti prietenii lui s'au mirat ca a stat atat cu mine, avea relatii de o saptamana. Nu stiu ce sa fac, mie nu prea imi place sa fac primul pas. Oare s-a plictisit de mine? Ce sa fac? HELP! sad >Funda:

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Te iubeste in sinea lui dar nu vrea sa tot repete asta ca isi face si lui rau. Daca nu simtea nimic, iti dadea papucii instant, mai ales ca vorba lui, nu te vede decat o data pe luna. El totusi spera ca la un moment dat veti putea fi mai mult timp impreuna. Sau ar mai fi o posibilitate, poate crede ca tu chiar ai pe altcineva, sau ii este teama sa nu te piarda. Nu e greu sa alergi in bratele altcuiva, cu care te poti vedea cat de des vrei.
Cel mai bine ar fi, ca data viitoare cand va mai vedeti, sa ii spui printre altele ca nu ai nevoie de "te iubesc-ul" lui dar ca vrei sa stie ca il iubesti mai mult decat orice, ca nu mai ai nevoie de nici un baiat, ca el este totul pentru tine. Asa, in caz ca exista o urma de neincredere, aceasta va disparea.
Poti sa il si intrebi daca e vreo problema pe care mai apoi sa o discutati. Succes!

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vedetiva mai des happy faceti chesti impreuna surprindel cu o schimbare ceva

| candora a răspuns:

Pai are dreptate, el vrea ceva mai ult, si daca va intilniti o data pe luna cite intilniri a-ti avut? 7? e si normal sa se raceasca, crea sa fie mai mult timp cu tine

| TheSupreme a răspuns:

Mie imi pare cunoscuta atitudinea asta, se poate ca el sa te testeze sa vada cat de mult tii la el, am incercat si eu asta, pana la urma a reusit sa ma termine cand mi-a sarit in brate aproape plangand si intrbandu-ma "Ce vrei oare de la mine? cu ce ti-am gresit?".
La momentu ala imi venea sa ma omor pentru raceala fata de ea de dinainte...

| nonny50 a răspuns:

Faptul ca v-a vedeti rar ar putea fi o cauza! straight face Incerca sa te apropii cat mai mult de el si sa-i intrii pe sub piele si sa vezi ce-l framanta! straight face Vorbeste cu el despre asta! Succes! happy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
E normal. Cand stai mult cu un partener, te obisnuiesti cu el/ea si nu ti se mai pare incitant ca la inceput. Poate ar trebui sa incerci sa mai schimbi ceva, sa vi cu ceva nou, de exemplu il iei odata intr-un weekend, [ca tot e frumos afara] la un picnic pe o pajiste. Da sa fiti numai voi 2. Frumos ar fi sa fie langa o apa. Apoi puteti sa va jucati tenis, ceva cu mingea orice, impreuna. Succes!

| sunset a răspuns:

Sau a gasit pe altastraight face
oricum te inteleg destul de bine, la mine a fost totul ok, iubita in sus nu stiu ce.am facut niste glume cu el, si acum nu am vb de 2 zile, nici nu imi rasp la tel,...te inteleg, si cu atat mai mut cu cat va vedeti cam rar il inteleg si pe el.