| Ddeks a întrebat:

Buna sunt fata si am 16 ani, simt atractie si fata de băieți cat si de fete deci presupun ca sunt bisexuala, dar nu vreau sa am o relatie cu nimeni nu stiu de ce drar nu pot sa fiu intr-o relatie cu nimeni, asta inseamna ca sunt asexuala sau bisexuala?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Ai spus deja din prima clipa ca esti bisexuala simtind atracție de ambele sexe.
Problema ta este ca pur si simplu nu vrei o relație sau/si nu ai găsit omul potrivit.

11 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu ești bisexuală, ești heterosexuală. Dar, organismul uman se maturizează și dă semne de întrebare. Pur și simplu, în subconștient vezi nebunia asta actuală, observi că unii băieți nu se comportă corect și te-ai gândit la alternative. Oricum, orice fel de relație ai avea, nu există relație perfectă!

| Ddeks explică (pentru romeo78):

BRO....cand am zis ca am atractie inseamna ca imi place si pz si pl, daca tu esti homofob nu e problema mea

| romeo78 a răspuns (pentru Ddeks):

BRO... ai 16 ani! Dacă la 16 ani virgină, poți spune că cunoști gustul, senzația ambelor acte sexuale, înseamnă că ai mințit! Părinții tăi știu ce faci?

| Ddeks explică (pentru romeo78):

1. Sunt încă virgină si nici nu am avut inca iubit/iubita (cum am si spus că nu pot fi cu nimeni si nu inteleg de ce)
2. Nu trebuie sa faci sex ca sa ti de cine iti place Imi plac si fetele si baieti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nimic de a face atractia pentru prietene, aceea ni se intampla tuturor fetelor si este perfect normala sa cautam o prietena buna.
Neavand relatii inca sexuale, cu nimeni, nici nu pot afirma ca ai fii bisexuala. esti inca mica sa faci afirmatii atat de mari! Toate la timpul lor: intai scoala si ulterior iti faci prietene, prieteni, iubiti samd.

| mihai69 a răspuns:

Confirm și eu - ești bisexuală.
Cât despre o relație... ai timp destul. Când vei întâlni persoana potrivită, indiferent de genul ei, vei putea.

| Sofer a răspuns:

Ești bisexuala. Nu e rău că ai și orientarea asta.

| alexalx1234 a răspuns:

Cum naiba se face că majoritatea dintre voi fetelor vă credeți bisexuale de la vârste așa fragede?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alexalx1234):

16 ani este varsta de la care se definesc orientarile sexuale.

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

Confirm la randul meu ca poate esti bisexuala, poate nu, exista multe femei pe lumea asta in stadiul tau, in care nu sunt sigure ce si cum, probabil ca undeva la 50% sunt "bicurious", dar dupa ce incearca treaba asta cu o femeie numarul scade significant, este normal sa nu doresti relatii, mai ales cand esti mai tanar, sa incepi sa te ingrijorezi pe la 30 de ani cand iti trece tineretea si tot nu ai chef de relatie si copii. Probabil ca te uiti la prietenele tale care deja sunt la a 5-a relatie, ele sunt mai extroverte, tu probabil esti introverta, nu te intereseaza de relatii de astea de liceu ce dureaza cateva luni, poate vrei ceva mai mult, ceva gen "una si buna" si oamenii de varsta ta nu prea sunt in stare sa ofere asa ceva, iar aia mai mari sunt praduitori.

Asexual inseamna lipsa atractie sexuale~ toate aceste categorii se refera strict la sex-iar tu spui ca esti atrasa de ambele sexe, deci este bisexuala, sentimentele si romantismurile nu intra pe aici, alea sunt prea complicate sa fie categorizate

| 13amaliaaa a răspuns:

Esti bisexuală