| lalalove69 a întrebat:

sunt fata si ma masturbez o data la 2-3 zile. Ma frec si imi bag putin degetul inauntru. La un moment dat nu mai pot. Si imi simt pulsul. Asta e orgasm nu? Exista riscul sa nu mai fiu virgina? Nu ma doare, nu curge sange. Am 15 ani. E ok?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea pulsatie, acea contractie ritmica incontrolabila a muschilor vaginali si perianali se datoreaza placerii finale, resimtite in interiorul vaginului.Prin introducerea unui sau a 2 degete prin orificiul din himen virginitatea ta ramane intacta deoarece nu iti deteriorezi acea pielita.Masturbarea te elibereaza de stresul hormonal si este chiar recomandat sa o faci de cate ori simti nevoia sau doresti placerea finala numita orgasm.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Vezi sa nu iti ramana degetul blocat acolo. Dupa trebuie sa-l scoti cu bormasina.

| DroGhys a răspuns:

Depinde cat bagi degetul, dar daca ai zis ca te satisfaci facand asta nu mai esti virgina. Nu e cam nasol sa te dezvirginezi singura? Si sa nu ai primul contact sexual cu un baiat? Sa fie unic, special? In fine nu este problema mea. Si da ala e punctul in care ai orgasm. Ca sa iti dai seama cel mai usor, vezi si tu cand te simti spiderman si iti vine sa sari pe pereti de placere...atunci ai orgasm. laughing

| matematician a răspuns (pentru DroGhys):

De unde le scoateti? laughing)))))))

| DroGhys a răspuns (pentru matematician):

La ce te referi? La Spiderman? laughing))))
SI ce ai facut? Ai cautat in raspunsurile mele? E cam vechi raspunsul. abia acum comentezi la el? laughing)))))