| flopi a întrebat:

sunt flori am 14 ani si imi place de un baiat bogdan de 19 ani de vreo 9 luni. am mai fost cu el o data in vara anului 2011 in timp ce era cu o alta fata, dupa putin timp ne-am despartit dar mie continua sa imi placa de el. am tot vorbit cu el prin mesaje si la telefon dar in ulti ma vreme nici el nu mai imi scria nici eu pentru ca am aflat ca ae o noua prietena. intrebarea e.....cum pot sa il fac sa fiu din nou cu el? ( am uitat sa zic ca eu cred ca inca ii mai place de mine)

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Copii nu se mai gandesc la viitorul lor, le-au intrat hormonii in creier, ce aveti ma cu dragostea asta la varste fragede?

Flori scumpo, pune mana pe carte lasa dragostea, lasa ideeile pompoase, ca daca e vreun baiat de cartier te mai lasa si "dublata", hei te place pe dracu', gandeste asa, barbatii sunt ca niste vanatori (din experienta iti spun) ei vaneaza pe voi (fetele), pune putin creierul ala al tau in functiune, pune-ti intrebarea de ce m-a ales pe mine? el 19 eu 14? de ce? se da la fete neexperimentate, o prada buna pentru orice vanator iscusit. Chiar de nu esti de nasul lui el ca sa te aibe in pat face orice si inca ceva esti minora, ai un avantaj! mai gandeste-te nu fii naiva mai ales in vremurile astea...

| flopi explică (pentru madyddd):

El chiar nu e asa si nu zic asta pentru ca imi place de el zic asta pentru ca nu e genu....cand am fost in vara cu el s-a purtat extrem de frumos cu mine... el nu e un baietas de cartier sau ceva de genu, e un baiat simplu care se atasaza foarte usor happy

| flopi explică (pentru flopi):

A si inca ceva.....eu nu prea imi gasesc prieteni asa usor pentru ca nu arat ca o fata de 14 ani....am 1.85 inaltime deci nu e chiar asa usor

| valentinamarinamary a răspuns:

In niciun caz nu merge 14 cu 19, nu spun ca esti mica pentru dragoste dar nu cu unu de 19, nici mie nu-mi plac aia de varsa mea (14) dar 14 merge maxim cu aia de 16 laughing

| TheEmoBoy a răspuns:

Nu e bine sa fii cu un baiat mai mare decat tine, ca baietii se gandesc numai la prostii.eu am o prietena si cand ma apropii de ea se zbat hormonii in mine ca dracii si imi vine sa sar pe ea sa fac nebunii