| anonima9999 a întrebat:

Sunt foarte derutata si nu stiu ce sa fac. Am avut o relatie de 10 luni cu un "tip" totul ok pana sa aflu ca de fapt este fata straight face. Mi s-a zis si inainte de la alte persoane ca este fata dar n-am vrut sa cred. Pana la urma i-am zis sa-mi demonstreze fiindca era prea ciudat tot legat de el. Si mi-a recunoscut ca nu e baiat. Cand am intrebat de ce m-a mintit tot "el" s-a suparat ca-l jignesc. Am mai vorbit dupa aceea dar continua sa vorbeasca ca si cum ar fi baiat. Tin mult la "el" dar totusi m-a mintit cu cine e si fara sa vreau am stat cu o fata..credeti ca e mai bine sa-l evit complet?;(

24 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

A fost vara, nu a stat in tricou? nu i se vedea pieptul?

| anonima9999 explică (pentru DNSK):

Se strangea cu ceva bandaje pe piept cica pentru inima, si nu a stat doar in tricou.

| DNSK a răspuns (pentru anonima9999):

Nici nu stiu ce sa zic...

| DNSK a răspuns (pentru anonima9999):

Dar vocea? trebuia sa greseasca undeva, nu cred ca a jucat la perfectie rolul

| Ofiintă a răspuns:

Ce ti s-a intamplat nu este o situatie de fiecare zi.laughing
In primul rand "el" trebuia sa fie sincer/sincera cu tine, ma rog nu inteleg ce intentii are.
Doreste sa-si continue viata ca si baiat, nu este de acord cu sexul sau.
Totusi ai avut o relatie cu el, nu stiu cum nu te-ai putut da seama, lasand astea...
Daca eu as fi in situatia ta, probabil l-as evita, adica, uite nu sunt pe inverslaughing in cazul tau nu stiu ce sentimente ai dezvoltat fata de el.
Numai bine!
pa, pa

| mihai69 a răspuns:

În primul rând, ce înțelegi prin „relație"?
Apoi, dacă stai puțin strâmb ca să poți judeca drept, poate că făptura nu te-a mințit - el/ea chiar se simte băiat! Nu e nici primul, nici ultimul caz de identitate sexuală inversată. Și din păcate, majoritatea au povești triste, tocmai pentru că nu sunt înțeleși de cei din jur.
Eu cred că o discuție sinceră între voi ar lămuri cel mai bine lucrurile.
În plus, ar mai fi și aspectul (în eventualitatea continuării legăturii dintre voi) de adaptare a ta la o legătură oarecum homosexuală. Ce vreau să spun - dacă vei ajunge la un moment dat să vrei să faceți sex împreună, cu siguranță atunci nu vei mai putea trece cu vederea transsexualiatea ei/lui.

| anonima9999 explică (pentru mihai69):

Nu am zis nimic, probabil se simte baiat, dar nu trebuia sa ma minta de la inceput. Iar la faza cu sexul cand inca credeam ca e baiat, a incercat. cum si ce a facut doar el stie, dar e ok ca n-a reusit happy

| mihai69 a răspuns (pentru anonima9999):

Crede-mă - NU te-a mințit; mai spun odată: persoanele „transgender" (așa se cheamă chestia asta pe numele ei corect) se simt de genul declarat. Deși are alte organe în pantaloni, tipa se vede în oglindă băiat, se simte băiat și gândește ca un băiat. Din punctul „ei" de vedere, nu te-a mințit nicio clipă.
Ai putea doar obiecta că a „uitat" să menționeze că este un băiat încătușat în corpul greșit.
Pe bune, dacă în rest rezonezi cu această persoană (adică doar această „minciună", cum ai simțit-o tu, e necazul dintre voi), cred că ar trebui să-i mai dai o șansă.
Baftă!

| Ofiintă a răspuns (pentru mihai69):

''...dacă stai puțin strâmb ca să poți judeca drept, poate că făptura nu te-a mințit - el/ea chiar se simte băiat!''
A simtii si a fi nu este acelasi lucru!
Logic ca a mintit.

| mihai69 a răspuns (pentru Ofiintă):

Îți mai spun odată și ție: omul (în mintea lui) e BĂIAT. Cum să spună altceva?!? Tu, fată fiind (și sper eu fără dubii asupra identității sexuale), ai putea să spui cuiva că ești băiat? Nu - pentru că știi că ești fată. Chiar dacă (prin te miri ce minune a naturii) ți-ar atârna un penis dintre picioare - pentru că nu organul sexual te definește pe tine ca om, ci în primul rând psihicul.
Așa și omul ăla...

| mihai69 a răspuns:

Vă propun un film - poate o veți înțelege altfel pe cel/cea cu identitate sexuală diferită de genul din buletin:
Boys Don't Cry, www.imdb.com/title/tt0171804/

| neutrino a răspuns:

Da, dar nu pentru ca este fata, ci pentru ca nu a jucat cinstit.

| halogen001 a răspuns:

Daca vrei o relatie normala, relatia cu "el" nu mai are rost.

| Duucu a răspuns:

Suni la deparazitari sa scape de "el". Apoi poti cauta pe altcineva.

| Foxyyyy a răspuns:

Toti spun ''vai cum de nu ti-ai dat seama ca e fata'',bla bla. Habar n-au ei ce bine se prefac transgenderii astia laughing. Stiu si eu cateva tipe din astea ce initial nici in ruptul capului nu as fi crezut ca-s fete. Voce masculina, haine, atitudine, chiar si trasaturi. Ar fi trebuit sa-ti spuna adevarul macar tie, deoarece ati avut o relatie.

| dragodana a răspuns:

Salut! Tu ce simti? Peste 20 de ani intamplarea ti se va parea foarte funny. Poti sa treci in CV o relatie gay.Si ce?
Daca tu vrei sa stai cu el/ea-ok, daca vrei o realtie normala-adio si noroc.

| Happyjump a răspuns:

Mi se pare aiurea, ai stat aproape un an lângă cineva și în tot timpul acesta nu ți-ai dat seama că este femeie, este alegerea ta, depinde cum se poarta, dar mai bine las-o

| Hαppiηеss a răspuns:

Cum sa stai 10 luni langa acea persoana si sa nu iti dai seama ca e femeie?
Scuza-ma, dar e penibil!
Trasaturile feminine sunt destul de evidente, existau " n " indicii care sa te puna pe ganduri, mi se pare aiurea ca nu ti-ai dat seama.
Tu sti cel mai bine ce ar trebui sa faci si ce latura sexuala ai!

| anonima9999 explică (pentru Hαppiηеss):

Nu arata a fata, erau unele chestii care ma bagau in ceata dar avea mereu o scuza credibila.

| Scintilla a răspuns (pentru anonima9999):

Buna, si eu am cunoscut o astfel de persoana care arata exact ca un baiat dar s-a adeverit a fi fata... PS: (sunt fata)

| anonima9999 explică (pentru Scintilla):

Ahm de unde esti?

| Scintilla a răspuns (pentru anonima9999):

Buzau,tu? daca vrei sa mai vb sa stii ca sunt dispusa.

| ByunBaek a răspuns:

El nu te-a mintit doar ca nu ti-a putut spune cel mai sigur din frica de a te pierde.Iti spun asta din propria experienta. Poate ar fi fost mai bine daca el ar fi vorbit cu tine si ti-ar fi explicat dar ar fi fost sansa ca tu sa nu-l intelegi si astfel frica lui sa devina realitate.