| ionica_7509 a întrebat:

Buna
sunt foarte stresata ca mi-a intarziat menstruatia cu 2 zile. tot timpul am facut sex protejat cu exceptia ultimei dati. chiar cu 2 zile inainte sa trebuiasaca sa imi vina menstruatia...si nu a fost sex pe bune, pentru ca iubitul meu a bagat numai 1 data penisul fara protectie.
e adevarat ca in ultimul timp nici nu am mai prea mancat fiind foarte stresata si obostita si asa si se poate sin din aceasta cauza sa fie intarzierea... dar sunt foarte stresata si nu stiu ce sa mai fac

3 răspunsuri:
| Michell_7762 a răspuns:

Ca sa iesi din situatia asta du-te la farmacie cumpara un test. Daca ai facut mereu sex protejat nu ai de ce sa iti faci problema.(dar stii ca si prezervativul se rupe ).In ultima faza a celor 28 de zile de la un ciclu la altul nu se ramane insarcinata (asta doar in cazul unu-i ciclu regulat ). bafta si sa auzim de bine.

| Katheeeee a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci frumusel la farmacie, sa-ti cumperi un test de sarcina[e undeva in jur de 15-20 de lei,poate si mai putin],ca sa scapi de orice grija.E adevarat ca din cauza stresului,menstruatia poate intarzia,mai ales daca ai un ciclu neregulat.Dar,ca sa stii pe viitor,baietii,atunci cand se excita,se "uda" ca si noi fetele,numai ca nu asa tare,iar lichidul eliminat de ei poate contine spermatozoizi de asemenea, asa ca pe viitor nu te mai risca fara prezervativ, indiferent de situatie.Multa bafta si ai grija!

| florin_9727 a răspuns:

Hmmmmmm, poate fi doar o mica raceala jos. cel mai bine ar fi s faci un test de sarcina. nu mai fii stresata o raceala asa se maifesta