| z00z00 a întrebat:

va rog din suflet sa ma ajutati cu o parere/un raspuns.In intervalul 28-31 iulie trebuia sa imi vina menstruatia(nu e regulata, am mai patit sa imi intarzie 10 zile), iar pe 29 iulie am avut un contact sexual protejat, dar dupa am mai fost o chestie de aproximativ 30 fara,nu a ejaculat...a fost o mare greseala,stiu sad a doua zi dupa aveam o cistita,intr-o zi am urinat si cu sange la urma,nu am luat tratament antibiotic,doar ceaiuri si mi-am mai revenit,am ma mai deranjeaza foarte putin,dar a trecut atata timp si nu mi-a aparut menstruatia, am facut si 2 teste de sarcina,unul ieri si ambele au iesit negative? care ar putea fi cauza intarzierii? sa fie cistita de vina sau o e posibila sarcina? nu sunt obostita,nu am greturi,sani umflati sau altceva,ma simt ok, in afara faptului sa sunt foarte ingrijorata si stresata.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca au iesit negative, nu-i cazul sa disperi.
Nu te mai stresa, stresul intarzie menstruatia, bea ceai de cretisoara, regleaza echilibrul hormonal.
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Citeste si tu cu voce tare ce-ai scris! Iti place cum suna? Asemenea probleme le discuti cu un medic numai dupa ce ti-ai facut un set de analize si un control amanuntit. Trebuia sa fii "ingrijorata si stresata" inainte de a sta cu fata la bec si a umfla prezervativul pe care trebuia sa-l folosesti in alta parte.