| AlexandraIleana a întrebat:

TPU Sunt impreuna cu un baiat de ceva vreme buna! Il iubesc,el iubeste e totul perfect cu mici certuri. Nu stiu ce ii cu mine. El a fost primul pentru mine si ii cea mai lunga relatie a mea. Tot ma bag pe filme naspa gen daca ne-am despartii, l-as vedea in oras si as fi cea mai trista tot dramatizez si inainte sa adorm ma gandesc la asta. Si chiar nu mai vreau sa ma tot gandesc asa negativ nu inteleg de ce fac asta. Nu m-as vedea fara el sad Suntem si la distanta ne vedem odata la doua saptamanii in weekend. Cand pleaca is foarte trista, imi vine sa plang si asa mai departe. Nu o sa-l uit niciodata si mi-e frica sa nu se intample ceva nasol

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Acea gandire negativa se trage din frica de a pierde ceva ce pretuim. insa ceea ce pretuim noi nu este intotdeauna de pret happy
spun asta pentru ca sa stii in viata de obicei pierzi exact ceea ce ti-e frica ca ai sa pierzi.
intr-adevar va vedeti rar si in timp ce ti-e dor de el apar si aceste frici, firesti.
Alexandra, la varsta ta aceste relatii la distanta pot fi dureroase. Apeleaza si la familia ta pentru a te sustine si ghida. Si ei au trecut prin situatii asemanatoare.
Apoi, atat timp cat esti impreuna cu prietenul tau fii fericita si focalizeaza-te pe ce e important la varsta ta. in cel mai rau caz, vei descoperi ca mai sunt cateva zeci de baieti draguti roind in jurul tau, care ar putea sa te stranga in brate in fiecare zi happy

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Astea sunt sacrificiile relatiilor la distanta. mergi asa mai departe cat se poate ca sunt si parti frumoase, vorbiti des in fiecare zi, pastrati comunicarea si poate in curand va veti putea muta in acelasi oras la facultate de exemplu.

| loveM a răspuns:

Deci...tu ce vrei sa afli aici? ce sa faci ca sa nu mai gandesti negativ sau ce?