| Damaris75 a întrebat:

sunt impreuna cu iubitul meu de 4 luni, dar acum 1 luna au aflat ai mei de el si nu sunt sub nici o forma de acord cu relatia noasta ..nici macar nu vor sa auda de el, noi nu vrem sa ne despartim vrem sa ramanem impreuna dar trebuie sa gasim o solutie... ma ajutati va rog? :3

Răspuns Câştigător
| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna, pai sincer cred ca parintii tai au un motiv intemeiat pentru care nu accepta relatia. Ori esti tu prea mica si nu e timpul inca de baietii,ori nu le place tipul (comportamentul lui,modul de viata). Sincer cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta,sa-i explici ca il iubesti(asta daca simti ceva puternic pentru el, altfel nu merita sa iti racesti gura de pomana), si poate il aduci acasa sa il cunoasca si ei, poate asa se conving ca nu e asa cum cred ei si vor accepta relatia voastra. Poti sa le spui ca va intalniti sub supravegherea lor, adica il aduci la tine cand sunt parintii tai acasa ca sa vada si ei ca nu faceti nimic rauhappy. Te rog spune-ne ce varsta ai si care este motivul pentru care nu il accepta parintii tai. Asa poate o sa te putem ajuta mai mult. Oricum bafta:*

| Damaris75 explică (pentru Alexucccccaaaaaaaaaaaa):

Eu am 17 ani, el are 21 ...si tata mai ales nu este de acord cu el pentru ca a aflat o tampenie despea el si zice ca ii e frica

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Damaris75):

Acuma nu vreau sa te superi pe mine, dar mai bine iti gasesti un prieten de varsta ta, sau mai mare cu un 1, 2 maxim.Mi se pare ca e prea mare pentru tine si nu stim ce intentii are.
Poate asta ii sperie si pe parintii tai.happy

| Danysan a răspuns (pentru Alexucccccaaaaaaaaaaaa):

La 21 de ani sigur dupa 2-3 luni o sa vrea sex asa ca ar trebui sa aiba grija.

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Danysan):

Pai la asta ma refeream si eu. Majoritatea baietilor care umbla cu fete mai mici ca ei cu cativa ani doar asta urmaresc. Nu cred ca el vrea o relatie serioasa.
Deci Damaris75 gasesteti un iubit de varsta ta. Parerea meahappy
intre mine si prietenul meu e doar un an diferentahappy

10 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Pentru inceput explică-ne care este motivul pentru care părinții sunt impotrivă. Dă-ne mai multe detalii pentru a-ți putea da un răspuns sigur.

| Oana92 a răspuns:

Mergi cu el la parinti si incercati sa aveti o discutie serioasa toti 4, fara urlete, reprosuri si amenintari, in care toti sa va expuneti punctele de vedere cu argumente! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici noua nu ne convine ca sunteti impreuna. Glumesc. Vorbesti cu ei, trebuie sa inteleaga ce naiba sunt mai maturi mai invarsta. Poate tocmai de asta nu inteleg... dar explica-le ca ai sentimente si esti in al 9 lea cer. Cand o sa isi doreasca sa ai prietene la 30 de ani?! Daca nu inteleg asta sunt inculti pur si simplu nu ai cu cine vorbi si poti sa uiti a mai avea vreo alta discutie pe tema asta cu ei. Dar ce iti pasa? daca il iubesti mai conteaza ce spun ei sau gura lumii?
Daca ai mai putin de 15 ani atunci ar trebui sa ii asculti chiar si atunci cand esti mai mare. Aprobai dar intotdeauna sa faci ceea ce simti tu cu adevarat. Pe ei nu ii poti schimba pe prietenul tau da. Crede-ma ca daca el te v-a vedea pe tine mai mereu cu mama cu tata, cu sora cu fratele sau asa mai departe se v-a plictisi si satura de relatie, va pleca singur.

| varcolaccc a răspuns:

Acum poti sa te superi pe mine happy dar sa stii ca părinți care au grija de copii lor au motive intemeiate cand spun ceva in legătura cu aceste lucruri. Sunt cazuri cand ii spune mama fetei : vezi ca nu e bun pentru tine nu sunt de acord cu relația voastra ea zice ca nu o interesează si ca il iubeste si dupa ba o inseala ba nu stiu ce alta fapta. Sa sti ca si bătrâni au un rol important... Acum nu pot zice ca au dreptate dar ceva ceva e ai trebuie sa afli motivul si sa il remediezi

| Z6 a răspuns:

Parintii tai nu cred ca-l refuza fara motiv, nu?
Tu incearca sa le faci pe plac tuturor, spune-le parintilor tai ca nu mai formezi un cuplu cu el, in timp ce tu mai tragi ''chiulul'' si te mai intalnesti cu el, asta DOAR DACA SIMTI CEVA PENTRU EL. Nu te sacrifica daca nu merita. Sau poate parintii tai au dreptate. poate nu-i de nasul tau.
Nu mi-ai dat prea multe detalii, asa ca nu ti-am oferit un raspuns vast.
Succes!

| BlakeLivelly a răspuns:

De ce nu sunt de acord cu relatia? Din cauza varstei tale, sau pentru ca pur si simplu nu il plac pe el ca persoana?
Oricum, tot ce te sfatuiesc sa faci este sa o iei pe mama ta deoparte si sa ii explici ce simti pentru el. Sunt 50% sanse sa te inteleaga, si sa isi dea seama ca esti tanara si ai dreptul sa iubesti. Poate daca unul din parinti va privi altfel situatia, si celalalt se va acomoda. Daca insa este prea devreme pentru o relatie, ar fi cel mai potrivit sa iei o pauza si probabil, daca parintii tai isi vor da seama ca voi chiar va iubeati, sigur se vor gandi ca nu au niciun motiv sa-ti interzica asta! Succes.