| anuska1 a întrebat:

am si eu o problema mai delicata. Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape un an, totul intre noi e bine si frumos, dar avem o mare problema care ne afecteaza relatia: Tatal lui. Tatal lui nu e de acord cu mine pentru ca eu sunt romanca, iar ei sunt maghiari. De fiecare data cand ma vad cu prietenul meu trebuie sa fie pe ascuns, in oras, sa ne ferim de lume si sa il minta pe tatal lui ca face cu totul altceva ca sa se poata vedea cu mine. A incercat sa discute cu el, dar nu are cu cine, pentru ca se pornesc de fiecare data certuri si amenintari cand e vorba de mine. Chair s-a si jurat o data ca nu va fi de acord cu mine si ca nici macar nu vrea sa ma cunoasca (doar pentru ca sunt romanca).Nu vrem sa ne despartim din cauza asta, pentru ca noi ne iubim foarte mult, dar la asta o sa se ajunga din cauza ca nu mai rezistam asa, nu mai avem nicio solutie ca sa rezolvam problema cu tatal lui. asa ca daca aveti vreo sugestie va multumesc

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca intre voi este iubire adevarata, aveti rabdare ca odata si odata tatal lui va ceda si va veti bucura de dragostea si simpatia lui.

| anuska1 explică (pentru Emilian65):

Noi tot avem rabdare de un an, dar simtim ca nu me mai putem ascunde... tatal lui nu da niciun semn ca car ceda. ci dimpotriva..prietenul meu

| Sadop a răspuns:

Dacă n-ai cu cine discuta, n-ai.
Nu trebuie să vă despărţiţi voi din cauza asta.
Câţi ani are prietenul tău?
Îi poate spune frumos tatălui că el te iubeşte şi vrea să aibă o relaţie cu tine, indiferent că eşti româncă sau altă naţie.
Poate dacă vede că el nu vrea să renunţe la tine, acceptă într-un final.
E foarte delicată situaţia. Acum depinde ce vârstă aveţi.
Să mai insiste la tatăl lui, poate îl va convinge să vrea să te cunoască. Mama nu are nimic de spus?
Baftă!

| anuska1 explică (pentru Sadop):

Eu am 20 si prietenul meu 22, Mama lui e de acord cu noi, dar nu are autoritate si barbatul conduce la ei in familie.

| Sadop a răspuns (pentru anuska1):

Pritenul tău nu mai este un copil să se ascundă de părinţii săi în legătură cu o relaţie.
Nu trebuie să vă despărţiţi din cauza lui. Eventual să nu mai vorbească despre tine în preajma lui şi atâta tot.

| Irimia_Ioana_1999 a răspuns:

Pai nu va mai ascundeti. Vedeti ce se intampla daca va vede impreuna.

| anuska1 explică (pentru Irimia_Ioana_1999):

Ne-a vazut o data in oras si i-a facut acasaun scandal monstru..si amenintari de genu ca nu mai primeste nimic de la el si ca e prostul familiei