| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 6 luni si de ieri am inceput sa il las sa ma mangaie pe sani.Nu stiu dc cand suntem in momentele acelea sau si asa, cand ne intalnim nu neaparat in momentele acelea, nu ma alinta ci doar ma strange in brate, ma mangaie, ma saruta ...asa e f tandru cu mine si isi face griji pentru mine doar ca nu prea imi zice vb dulci, ci destul de rar.
El mi-a dovedit ca tine la mine si simt asta doar ca nu stiu, credeti ca e ceva in neregula daca nu imi zice vb dulci in momemtele acelea ci pare mai degraba f doritor sa ma atinga pe sani sau pe corp si sa ma sarute decat sa ma alinte? Eu simt nevoie sa imi zica.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i ca tu simti nevoia de vorbe dulci. majoritatea cuplurilor nu prea discuta in acele momente, dar e perfect normal sa-ti doresti sa fii alintata si verbal. Doar ca trebuie sa i-o ceri, nu are de unde sa stie.

| monyk a răspuns:

Buna, fapte, nu vorbe! Nu toata lumea stie sa isi exprime iubirea prin vorbe ci mai degraba prin fapte, eu m-as bucura daca as fi in locul tau, sa stiu ca iubitul meu nu imi spune asa multe vorbe dulci, dar in schimb imi arata prin gesturi si fapte, nu inseamna ca daca nu iti spune alinturi nu te-ar iubi, sa nu crezi asta, depinde de fiecare, de cum e felul sau de a fi, macar bucura-te ca isi arata, te iubeste, te doreste, asta e ok.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hm, la mine e invers, eu sunt cea care nu poate spune vorbe dulci, ma inhiba la culme, ma simt expusa ca si cand mi-as declara dragostea. E posibil ca si el sa fie mai timid in sensul asta! Dar cu timpul toate se pot indrepta; alinta-l tu si vezi cum reactioneaza!

| Smarandica a răspuns:

Te inteleg...straight face

| daddu a răspuns:

Ba nu intelegi nimic :-W...Stii ca te iubesc!(stie ea cine)

| deleuandrei a răspuns:

Poate e timid la vorbe, dar zii tu lui vb dulci apoi la sigur iti va zice si el.