| R0011 a întrebat:

Deci, prietenul meu nu mai e asa cum era inainte. La inceput vorbeam zilnic, toata ziua, cand veneam de la scoala ma ducea acasa si asa, dar acum nu mai vorbim cate 2 zile, si ne intalnim doar cand mergem la scoala, si nici atunci nu ma asteapta mereu. El zice ca nu e nimic in neregula si ca nu trebuie sa-mi fac griji, ca nu s.a plictisit si bla bla. Dar nu stiu ce sa cred, iar din cauza ca ma ignora simt nevoia sa vorbesc cu altcineva. Asadar, am inceput sa vorbesc cu fostul meu intr.un mod mai aproapiat. Am fost impreuna acum 2 ani, dar de atunci am ramas doar amici. Nu stiu de ce, dar daca ma ignora si el sau asa ma simt prost, vreau mereu sa il vad si sa ma alinte, am tot felul de ganduri si blabla.
Nu vreau sa ma despart de prietenul meu, chiar tin la el, chiar daca e indiferent, dar totusi de ce ma gandesc si la fostul? Credeti ca e ceva in neregula cu mine, sau ca sentimentele pentru fostul au reaparut? Din ce cauza? Multumesc si funda **.puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pe amadoi ii plictisesti

| Stassy a răspuns:

Da...penultima fraza ai nimerit'o.
Daca prietenul tau actual incepe sa te ignore, normal k simnti o oarecare grija sau o nevoie de atentie de la cineva. Si daca taman fostul tau iti da atentia asta, evident k vei simnti ceva pentru el. [desi e doar din fantezie, nu e real sau pe bune - momentan-]
Nu te ingrijora tongue
Insa, vezi ce faci cu prietenul tau actual.Nu e bine.
Bafta tongue

| 0alafaranume0 a răspuns:

Nu ca s-ar plictisi dar trebuie sa stii si tu ca un baiat desi te place incet incet cu timpul nu mai e ca la inceput si mie mi se pare normal daca in primele luni vorbesti in fiecare seara cate 2-3 ore la telefon incetul cu incetul ti se ia...incearca sa gasesti chestii noi care sa tina flacara aprinsa dar totusi sa nu fii prea sufocanta, dar totusi incerca sa vezi si cat de mult mai tine la tine si nu doar din cuvinte

| CrinaCorban a răspuns:

Nu cred ca in cazul tau ai putea sa tii din nou la fostul. tu cred ca simti doar aceea nevoie de a fi iubita si pentru ca iubitul tau nu te baga in seama faci chestia asta doar pentru ca simti ca parca te-ai razbuna pe prietenul tau iar fostul nu face decat sa te mai aline un pic. Stiu cum e... Sunt in aceeasi situatie ca si tine doar ca eu vb cu prietena mea nu cu fostul si stiu cat de tare doare... Daca mai vrei sa vb trimite-mi mesaj privat cu Id-ul tau

| miky1301 a răspuns:

Pai.s-ar putea comporta asa cu tine fiindca are deja un iubit. blablabla laughing si nu prea mai are tp de tine... straight face
oricum...succeswinking

| R0011 explică (pentru miky1301):

Cine are deja un iubit?laughing

| Geo1618 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu prietenul tau si sa ii explici toate lucrurile astea. Daca te ascunzi nu rezolvi absolut nimic, asa macar, daca ii spui ce te doare, poate intre timp se va schimba si va fi din nou cel de dinainte. happy

In legatura cu fostul. mmh, e normal sa simti lucru asta, iti da mai multa atentie el de cat acutalul happy