| IrinaAAA21 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de un an si vreo 4 luni iar viata sexuala ne-am inceput-o acum trei saptamani...Problema este ca el are o conceptie proasta despre penisul lui..inainte sa ne incepem viata sexuala am avut discutii legate de asta si mi-a zis, dupa mult timp ca este nemultumit de marimea penisului sau. avand vreo 9 cm in erectie..Complexul asta l-am simtit si cand ne-am culcat impreuna, l-am simtit oarecum rusinat ..Pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc chestia asta, il iubesc si sunt de parere ca si un penis "mic" poate face multe. i-am explicat si lui asta, ca nu e nici un fel de problema dar..nimic..Stiu ca suntem la inceput, avem o viata intreaga inainte, dar imi doresc ca acest complex sa dispara, pentru ca nu isi are rostul aici.

25 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Explica i mai mult pana ce va intelege ca tu esti multumita asa cum este si ca nu marimea conteaza, degeaba o ai mare daca nu sti ce sa faci cu ea, fi convingatoare

| Vrajitor a răspuns:

Iarta-ma, 9 cm e imposibil... straight face asa mic?, s-ar gandi ca poate are o problema?
in fine, tu il poti ajuta, f mult...big hug spune-i ca il iubesti iar in relatia voastra sexul nu este pe primul loc. Relatia voastra se bazeaza pe dragostea din inima!
Ca si fata esti singura si te felicit, tot respectul meu

| IrinaAAA21 explică (pentru Vrajitor):

Asa mic, se pare ca este posibil. Daca este vreo problema, probabil ca in timp o vom discuta."ca si fata sunt singura", la ce te referi?

| Vrajitor a răspuns (pentru IrinaAAA21):

Faptul ca nu pui pe primul loc sexul, nu pui bazele relatiei in sex.
Esti o fata speciala happy

| motherfucker a răspuns:

Exact cum a zis si persoana dinainte. Incearca sa ii explici ca pe tine nu te deranjeaza acest lucru si ca te simti bine cu el si atunci o sa sa dispara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cred ca esti singura care il poate ajuta sa scape de asta. Trebuie sa apelezi la orgoliul lui. Fa l sa inteleaga ca te satisface, ca te simti bine cand o faceti. Si in niciun caz sa nu amintesti sau sa il compari cu alti parteneri daca ai mai avut.

| mat31new a răspuns:

Buna, te pot ajuta daca vrei. da-mi id-u lui sa vorbesc cu el sa il invat niste chestii care o sa-l faca mandru.

| IrinaAAA21 explică (pentru mat31new):

Hmm, nu stiu cat de bine se va simti daca fac chestia asta big grin

| suntserios a răspuns (pentru IrinaAAA21):

Eu zic sa nu faci asta. Nu ar trebui sa stie ca tu vorbesti despre asta cu persoane straine. I ar accentua complexul.

| IrinaAAA21 explică (pentru suntserios):

Pai da, la asta ma gandeam si eu.

| mat31new a răspuns (pentru IrinaAAA21):

Vorbesc foarte serios, stiu technici pentru marirea penisului (fara pastile sau alte chestii), si tehnici de sex.

| suntserios a răspuns (pentru IrinaAAA21):

Ma mai gandeam la ceva. Incearca pe cat posibil sa nu il refuzi cand doreste sa faceti sex. Orice explicatie i ai da, el tot ar crede ca e din cauza asta.

| irrumator30 a răspuns:

Penisul, in erectie, are marimi diferite, proportional cu corpul posesorului, banuiesc. Nu trebuie sa se ingrijoreze sau sa se supere ca are penisul mic, deoarece uneori e mai apreciat unul mic, finut decat unul ca o matahala, care poate rani partenera, si da disconfort si durere parteere in timpul actului sexual.

| mat31new a răspuns (pentru irrumator30):

Nu are legatura cu marimea corpului. si ce dimensiune are "matahalaa"?

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Spune-i ca nu te intereseaza de marimea penisului atata timp cat te iubeste

| CiprianTPU a răspuns:

Rar intalnesti femei care sa gandesca in felul asta, felicitari Irina! Bine spui, si cu un penis mic te poti simti bine, daca partenerul stie sa il foloseasca. Pe buna dreptate se simte complexat. Acum sa nu exageram cu dimensiunile dar un penis la varsta lui ar trebui sa fie undeva intre 16-18 cm in erectie, adica dublu. Daca tu te simti bine in momentul actului sexual, totul e ok, inseamna ca el a gasit o partenera minunata care il iubeste indiferent de dimensiunea penisului sau chestii de genul asta happy. Continua sa ii spui ca pe tine nu te deranjeaza si ca te simti bine cand faceti dragoste. Doar asta il poate motiva. Bafta multa!

| IrinaAAA21 explică (pentru CiprianTPU):

Frumoase cuvinte.multumesc frumos!

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Deci incearca sa vorbesti in continuare cu el si sa ii explici cu varf si indesat ca nu te deranjeaza deloc, ca te simti satisfacuta si ca corpul sau inca se dezvolta, va mai creste deci singura solutie este sa vb cu el ca altel el se va simti descurajat, nu va avea incredere in el, se va simti frustrat etc.deci Comunicare
sfaturi :
Comunica
nu fa glume se seama asta, nici macar in gluma
nu povesti problema lui prietenilor vostri
nu incerca sa il descurajezi, intotdeauna fii optimista
fii atenta cu el
Fal sa constientizeze ca problema asta se poate rezolva si ca nu e singurul care se confrunta cu ea si la urma urmei nu e un capat de tara

| IrinaAAA21 explică (pentru Tataru_Ionut_1991):

Nu stiu cat se mai dezvolta la 24 de ani big grin

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns (pentru IrinaAAA21):

Ups sorry, nu ai scris varstabig grin

| ananyyo a răspuns:

Daca vrei sa il ajuti trebuie sa duci f multa munca de lamurire:ca tie iti place asa cum e, adica mic.mai mult ca sigur el e constient ca la 9cm chiar e mica(fara suparare). bafta

| Seraphil a răspuns:

Sa isi bage bile in penis

| anonimxOxO a răspuns:

Vorbiti mai mult pe aceasta tema. Fa-l sa inteleaga ca il iubesti chiar daca are aceasta problema.Demonstreaza-i ca acest complex nu te deranjeaza pe tine si ca nu-ti pasa daca il are de 9 sau de mai multi cm.

| Dopulet a răspuns:

Buna si ce daca o are d 9cm uni o au mare si nu stiu nici sa o foloseasca deci mai bine una mai mica si sa stii cum sa o folosesti