| AlexandraIleana a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de ceva vreme buna! Il iubesc,el iubeste e totul perfect cu mici certuri. Nu stiu ce ii cu mine. El a fost primul pentru mine si ii cea mai lunga relatie a mea. Tot ma bag pe filme naspa gen daca ne-am despartii,l-as vedea in oras si as fi cea mai trista tot dramatizez si inainte sa adorm ma gandesc la asta. Si chiar nu mai vreau sa ma tot gandesc asa negativ nu inteleg de ce fac asta. Nu m-as vedea fara el sad Suntem si la distanta ne vedem odata la doua saptamanii in weekend. Cand pleaca is foarte trista, imi vine sa plang si asa mai departe. Nu o sa-l uit niciodata si mi-e frica sa nu se intample ceva nasol

3 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Heii,ai incredere in tine!
Toate filmele pe care le ai sunt rezultatul neincrederii in tine. Daca tu nu ai incredere in tine si in fortele tale cum te astepti sa aiba altii sau chiar iubitul tau?
Te inteleg. Il iubesti mult si iti este teama sa nu-l pierzi. Ma intreb.ti-a dat motive ca tu sa-ti imaginezi toate chestiile astea? Daca nu, atunci nu ai motive. Totul are si un sfarsit, stiu asta. Dar, daca vei continua in felul asta, relatia chiar se va destrama.
Fii mai increzatoare! Ai fost tu cand puteau fi altele.

| NoName0x0 a răspuns:

Si eu si prietenul meu am avut o perioada in care ne vedeam la fel ca si voi o data la 2 saptamani si acum locuim impreuna. Si noi aveam mici certuri care sunt normale fiindca si cu un om oarecare te mai certi, nu? Dar cu un om cu care esti obisnuita si petreci timp? Ne certam inclusiv cand ne vedeam laughing Da, chiar asa, acele 2 zile jumatate amarate dupa n care nu ne.am vazut. Dar in afara de asta treceam peste, chiar daca ne certam, reuseam sa facem finalul acelei intalniri frumos, restul din intalnire frumos. Si mai ales gandeam pozitiv, ne faceam planuri de viitor...

| Irimia_Ioana_1999 a răspuns:

In primul rand e normal sa mai aveti mici certuri, asa e orice relatie. Incearca sa ii spui si lui chestiile astea, ca iti este frica sa nu il pierzi. Poate chiar el te va ajuta sa treci peste faza asta.