| Pympyke a întrebat:

Acum 3luni l-am cunoscut pe iubitelul meu pe mess printr-un schimb de liste. parea dragut deci l-am salutat si l-am intrebat de unde este. el mi-a spus de unde este si mi-am dat seama ca suntem foarte aproape. au trecat aproape 2 saptamani iar noi nu ne intalnisem deloc deoarece evita acest subiect. el avea ceva de ascuns. mi-am dat saema de asta cand i-am povestit despre el la o prietena iar ea care il cunostea mi-a spus ce de fapt el este pelcat in strainatate. jur aceasta a fost un soc pentru mine. am ajuns acasa iar seara cand am intrat din nou pe mess sa vorbesc cu el i-am spus tot ce am aflat. mi-a spus ca vroia de mult sa imi spuna dar nu stia exact cum si nu stiu cum a reusit dar cu cuvintele lui dulci, pana la urma l-am iertat. dupa ceva timp am hotarat sa fim impreuna sa fim iubiti pentru ca neam dat seama ca noi de fapt ne iubim si ca ne intelegem bine. jur pana ce nu a venit inapoi au fost niste zile de groaza si pentru mine dar si pentru el. cum se apropia din ce in ce mai repede ziua in care sa vina in romania ne temeam din ce in ce mai mult de ce va fi dupa ce o sa ne vedem. nem intalnit pana la urma si acum ne iubim foarte mult. nici nu stiu ce mas face fara el. fiecare minut ii dedic lui si el face la fel. doar ca are ceva ce nu imi place la el este cam suparacios sigh si asta ma cam deranjeaza. iar acum inca nu stiu ce sa fac sa raman cu el sau nu. pentru ca mai are inca o luna in romania si dupa trebuie sa mearga inapoi. nu stiu daca va rezista relatia noastra la distanta. doar ca daca mas despartii acum de el, pentru ca el pleaca, atunci as suferii, sunt sigura de asta. sal astept pana ce vine sau sa imi continui viata fara el chiar daca ma doare? va rog ajutati-ma crying chair nu stiu ce sa fac. il iubesc cu adevarat recunosc dar cand ma gandesc ca nu o sal mai vad pana la craciun imi vine sa plang pentru ca pe mine chair ma doare asta cand ma gandesc sa am persoana iubita departe de mine crying

Răspuns Câştigător
| eme a răspuns:

Eu cred ca tu esti singura care poate sa decida. tu sti ce e in sufletul tau si mai ales ce e intre voi. Daca tu consideri ca relatia voastra este serioasa, ca sunteti sinceri unu cu altu, ca si el te iubeste si vrea sa fie cu tine.ca merita sa astepti.atunci nu te despartii de el.Trebuie mai intai sa te gandesti foarte bine, o sa-ti fie greu fara el, o sa te uiti la altii cum se plimba de mana si poate ochii o sa ti-se umple de lacrimi... dar totusi cand iubesti treci peste toate.Ai mare grija, timpul nu sta in loc, daca faci o greseala nu vei putea sa stergi totul si sa o iei de la capat.incearca sa nu pierzi timp asteptand o iubire imposibila.Stai de vorba cu el, vezi ce ganduri are, hotarati impreuna ce viitor va avea relatia voastra.Si apoi incearca singura sa iei decizia potrivita.Iti doresc mult succes! Te pup

4 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat nu renunta la iubirea lui love struck va fi greu pentru amandoi cand va fi timpul de a pleca dar gandeste`te ca mai sta o luna de zile langa tine si in tot acest timp iti poate demonstra daca merita sa il astepti sau nu.Lupta pentru iubirea lui si o sa vezi ca va fi bine. Poate vei regreta mai tarziu ca ai luat decizii pripite.

Iubiti-va mult! love struck Si faceti amandoi ce simtiti! happy

| ana2205 a răspuns:

Mai pastreaza legatura cu el, daca va fi momentul sa te departi vei simti asta. Oricum relatiile la distanta nu dureaza prea mult, cu timpul va veti raci si nu vei suferi chiar asa mult...cred.
O prietena a fost cam in aceeasi situatie si de aceea te sfatuiesc asa. bafta!

| ׺°”˜`”°º× a răspuns:

Pai ai zis ca il iubesti... daca mai sta o luna. profitati de ea...si vei vedea pe parcurs ce se intampla. cand pleaca. mai vorbiti pe mess si vezi daca poti rezista fara el pana la craciun. daca nu ii spui p mess si o terminatistraight face

| puisor90 a răspuns:

Eu cred ca sa profitati de luna asta care mai sta si dupa aia o sa vezi daca o sa va mai intalegeti asa bine mai vorbesti cu el vezi el ce ganduri are daca nu asta e timpul le rezolva pe toate...Bafta! te pup