| MariusTheKid7 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si sunt destul de timid si imi place de o fata din clasa dar tot anul am vorbit scurt de vreo 4-5 ori si de obicei ea venea la mine si imi punea o intrebare(incepea conversatia) dar dupa putin timp de vorba ea pleca iesea din clasa etc. Ea e destul de timida dar cu alti baieti am vazut ca vorbeste dar cu mine simt ca am evita intr-un fel. Ce pot sa fac? Eu sunt destul de timid mai ales cand vorbesc cu o fata iar nici nu prea imi place sa ma bag in seama sau sa pornesc o conversatie.Este o sansa ca ea sa ma placa? Deoarece am vorbit foarte putin intr-un an eu nu prea cred.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| speedY2 a răspuns:

Cei care sunt timizi nu au tupeu curaj etc... de fapt asa le lipseste daca ai avea astea nu ai mai fi timid.
Sa sti ca si eu in clasa a 9 a am fost timid pana in a 11 a pe urma mi-am zis mie trebuie sa ma schimb si am facut asta la 180 de grade.
Daca fata e si ia timida iti spun ca pana in a 10 a o pierzi... dar e greu. daca e dragura fa tu primul pas. Adica cand o vezi vb tu cu ia nu ia cu tine.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este timpul sa lasi la o parte timiditatea si sa incepi sa curtezi fata. Daca nu, nu te mai plange si ramai deoparte, privind la alti baieti care-ti vor fura fata draga.

| SkyPilot a răspuns:

Din ceea ce povestesti, si ea este timida si probabil ca te place. Poti afla propunandu-i sa o conduci acasa dupa ore sau invitand-o la un suc sau la o plimbare. Fii pregatit cu subiecte de conversatie (daca nu ai idei, incearca sa afli cate ceva despre ea, incepi prin a o cunoaste mai bine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți curaj, asta trebuie să faci happy

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Apeleaza la tupeul din dotare happy