| thunder11 a întrebat:

Salutare, m-am mutat curand la un nou liceu si in clasa la mine am o fata de care imi place foarte mult, ea mi-a zis ca ma place si ca sunt dragut dar in rest nu prea vorbeste cu mine si pare timida pe langa mine dar cu alti baieti nu e deloc timida, faza este ca si eu sunt putin timid si nu prea m-am bagat cu ea in seama prea mult, iar acum cand sa anul scolar nu mi-a zis nimic si nici eu nu i-am zis nimic. Si sunt foarte stupid pentru ce am facut si nici macar nu am ig ul ei sau nr ei de telefon si nu cred ca o sa ma mai revad cu ea pana in toamna, are cineva o idee ceva daca chiar ma place sau nu si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| and0ra a răspuns:

Daca cu tine e timida si cu alti baieti nu, e probabil sa te placa, de vreme ce multe persoane sunt timide pe langa persoanele pe care le plac. Dar e si posibilitatea sa fie timida in general pe langa persoanele cu care nu interactioneaza foarte mult. Pe Instagram poti sa gasesti foarte usor persoane daca va cunoasteti. Daca chiar nu il gasesti, intreaba pe cineva care cunoaste ig-ul tipei. Da-i add si trimite-i mesaj. Bafta.

| thunder11 explică (pentru and0ra):

Update: i am gasit ig ul si are profil privat i-am dat follow si imi vede story urile da nu accepta cererea. Parere?

| and0ra a răspuns (pentru thunder11):

Intrebarea mea e, ti-a dat si follow sau doar s-a uitat peste story urile tale? Daca ti-a dat, e posibil sa fi uitat sa-ti dea accept la cerere. Nu vreau sa bag mana in foc de ceea ce zic, dar depinde si de profilul tau. Gen, e numele tau real la profil, ai poze cu tine pe insta? Personal vorbind, eu niciodata nu dau follow inapoi la o persoana daca nu o cunosc, deci s-ar putea, in cazul asta, sa nu fi stiut ca esti tu. Daca (crezi tu) ca ar fi posibilitatea sa nu stie cine esti, eventual trimite-i mesaj, pentru ca poti chiar daca e cont privat, doar ca o sa ii apara mesajul in casuta de cereri de mesaj. Pare putin cam un "desperate approach", dar alta varianta nu vad, daca vrei sa vorbesti cu ea.

| thunder11 explică (pentru and0ra):

Nu, nu mi-a dat follow back si am poze cu mine si numele meu la profil, chiar nu stiu ce sa zic

| and0ra a răspuns (pentru thunder11):

Atunci nu am nicio idee, imi pare rau. Eventual incearca sa ii spui chestia asta cand începe anul scolar sau da-i add pe Facebook. Sau sa intrebi un prieten pe care îl aveti in comun, poate are motiv or smth. Cunosc persoane care vor sa aiba follow list ul cat mai mic si nu dau follow deci depinde de persoana ig. Ori e o anumita problema la mijloc ori tipa nu te place.

| thunder11 explică (pentru and0ra):

Ok mersi de sfaturi!

| and0ra a răspuns (pentru thunder11):

Npc!

8 răspunsuri:
| ionur a răspuns:

Pai dacă ți ști ca te place și ția și zis asta ce mai aștepți? Ce vrei să-ți facă statuie? Sate deseneze cu pixul? Lasa timiditatea ca o sa regreți toată viața dupa aia când ști ca este cu altul... ai coițe? Ai nu? Atunci nu mai fi fătălău și termina cu prostile și scoateo la un suc și mergeți la un film la un parc frumos plimbați-vă vorbiți voi doi acolo.

Eram curios de ceva frate da tu nu ai loat vacanță? Tu în mai mergi la liceu? Sau dai corigența? Ma rog treaba ta cine știe.

| thunder11 explică (pentru ionur):

Pai locuiesc in uk si aici inca nu e vacanta