| Sofia21 a întrebat:

Bună happy sunt în clasa a 9a şi am un coleg de clasă care se comportă 'ciudat' să zic aşa. Avem foarte multe lucruri în comun şi suntem destul de buni prieteni, dar totul a început săptămana trecută joi cand aveam oră de sport. Nici eu şi nici el nu am făcut sport şi stăteam în vestiar pe băncuţe şi s-a puscu capu pe picioarele mele ( ştiu că sună ciudat ) şi vorbeam cu un băiat de 18 ani care e obsedat de mine şi i-am zis la colegul meu că ce enervant e ăla şi mi-a scos telefonul din mană şi i-a scris la ăla să mă lase în pace şi chestii de genu. Tot mă ridică în braţe şi mă îmbrăţişează mereu. Vineri toate pauzele cu el am stat şi în aceeaşi bancă cu el... Şi astăzi primele 4 ore am avut ore de specialitate ( desen ) şi cum orele astea le facem la 'ateliere' tot langă mine s-a pus şi se uita la tot ce vorbeam cu un amic, apoi am mers în clasa noastră pentru că mai aveam 2 ore de cultură generală, înfine şi mi-a spus să stau cu el şi cu încă un coleg în bancă. Am stat, şi mă tot prindea de mână şi mă 'enerva' şi în pauze stăteam doar cu mine. Chiar nu ştiu ce să cred, oare mă place? sau de ce se comportă aşa? Adică mie chiar nu îmi place de el. Ne înţelegem bine şi nu vreau să 'stricăm prietenia'
Voi ce ziceţi, mă place? straight face

4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Te place dar nu te inteleg pe tine de ce nu vrei sa fi cu el.macar incearca ce ai de pierdut!

| Lumeaîn3D a răspuns:

Bună!
Da te place dar nu cu adevărat! happy. După părerea mea este prea curajos. Cînd unui băiat îi place de tine cu adevărat, este mult mai timid din cauza emoţiilor pe care le simte, evident fluturaşii. Dar dacă este prea curajos înseamnă că este mai mult o atracţie fizică. Astfel de băieţi nu-i lua în seamă, vor doar să se joace cu tine

| twentyfourjuly a răspuns:

Te place, Dăăă! laughing dacă vrei să te lase în pace întreaba-l dacă îi place de tine și spune-i pur și simplu că tu nu simți același lucru, punct.

| Sofia21 explică:

El e genul de băiat care vorbeşte cu multe fete, dar nu se dă la niciuna din cate văd eu thinking de asta mi se pare cam 'ciudat'