| Morelove a întrebat:

Am o problema. Avem un coleg nou in clasa, care a venit tocmai din Brasov puna in Bucuresti, la noi la scoala in titan. Am vorbit cu el ceva timp, puna am intrat in clasa si ne-am pus in aceiasi banca. Si tot vorbeam. Mie imi place de el mult. Sunt gay. Va rog sa nu incepeti ca prostii sa radeti, sau sa ma injurati. Asta e viata. Daca eu asa vreau sa fiu, asa sunt. Si un alt coleg de al meu care cred, dar nu sunt sigur, ca e si el gay, intr-un fel flirteaza cu el. Azi cand vorbeam cu colega din spate el cu acel coleg stateau pe acelasi scaun si vorbeau. Si am explodat de nervi. (In mintea mea, ca doar nu il luam pe ala la bataie, si sa ii mai spun si motivul) si dupa s-a pus cu mine in banca si mi-a pus mana pe umar, si a stat asa cu ea. Si dupa ore am fost la o plimbare cu el. Si in drum spre casa, m-a intrebat daca imi place de cineva de la noi din clasa si am spus nu si el la fel. Intrebarile sunt urmatoarele: sa ii spun ca sunt? Eu banuiesc ca si el si celalalt colg este. Cumva eu ma cert "prin semne" cu colegul celalalt pentru el? Multumesc anticipat. Si va rog fara jigniri. Si sa nu va ganditi ca ii pun mana pe fund sau ceva, ca nu sunt nebun si nici disperat.

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ma9i, mai termina cu astea! Poate tipul asta doar vorbea si era preitenos, si tu deja crezi ca se da la tine. Mai termina si nu vedea lucruri acolo unde nu sunt!
Mai intai ofera-i prietenia ta si dupa ceva timp, din moment ce sunteti prieteni, o sa il poti intreba daca e gay sau nu. Daca nu e, nu il forta pe saracul sa fie. Daca e, norocul tau! Mare branza sa-l intrebi! Daca ii spui tu primul, il faci sa se simta neplacut...

| Morelove explică (pentru Mayar):

Nu il fortez, nici macar un pic. Si ii voi spune si eu in momentul in care vom deveni prieteni mai buni. In plus, cred ca si el e. Daca va zice da... norocul meu. Daca va zice nu. Ii spun ca acfost o gluma proasta. Totusi, multumesc.

| Mayar a răspuns (pentru Morelove):

Ok, foarte bine faci, multa bafta!

| AFR81 a răspuns:

Dupa o perioada mai lunga de timp, daca deveniti mai apropiati si daca nu-l vezi intre timp cu nicio fata sau nu observi din vorbele si din comportamentul lui ca nu e pe dos, atunci poti sa incepi usor usor sa ii dai de inteles intentiile tale. Daca e ca si tine, atunci, probabil, va accepta. Daca nu, macar iti va spune ca nu esti genul lui. Daca ii spui de pe acum, iar el nu impartaseste aceeasi orientare ca si tine, exista riscul ca prietenia voastra sa se incheie, iar el sa spuna la mai multa lume. Cel care va avea de pierdut foarte mult vei fi tu.

| Morelove explică (pentru AFR81):

La asta ma gandeam si eu. Ca daca ii voi spune mai devreme, probabil va rade si va spune tuturor. Osa mai astept. Dar sper sa nu ma prinda celalalt coleg din urma

| Sociopat a răspuns:

Hot.

| StephanieS a răspuns:

Mai asteapta, te vei convinge in timp. Daca el nu e, s-ar putea sa-l sperii.

| Morelove explică:

Lasati, cred ca deja accastigat celalalt coleg :'(((((( deci, sunt singur pe veci. Multumesc de ajutor oricum.

| DinDej22 a răspuns:

Nu ii spune acum, poate o sa te respinga. Imprieteniti-va si dupa un timp spune-i. Nu-i spune ca il placi deoarece o sa para foarte ciudat. O sa spuna (probabil),, Te-ai imprietenit cu mine ca esti gay'' etc... Asteapta sa vezi ce caracter are. big grin