| Mariamaria28218 a întrebat:

Bună sunt în Concubinaj cu un băiat de 4 ani și avem și un copil. La început era totul bine dar cu timpul s-a schimbat. Nu mai am sentimente fata de el pentru ca era agresiv, folosea injuri la adresa mea nu-i convenea nimic din ceea ce făceam. Nici la munca nu vrea sa se ducă trăim din alocația copilului. As pleca mi-as lua și copilul dar nu o sa pot sa plec cu copilul ca nu ma lasă el. Voi cești face

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergi la biserică și întreabă de un centru pentru adăpostirea mamelor cu copil.
Iar, în legătură cu copilul, legea îi dă și lui dreptul asupra copilului. Dar, să nu te gândești că iubește acel copil. Iubește banii acelui copil, mai ales dacă este până în 3 ani și are acea indemnizație de 800 RON sau cât mai este acum. Problema este că în România, nu există legi pentru astfel de indivizi.
Dar, nu dispera!
Altceva, sunt fără cuvinte!

| RAY a răspuns:

Spune mersy ca nu tea trimis la munca si ti-a propus sa traiti 3 sufllete dintr o alocatie happy

| corbulalbrosu a răspuns:

In scurt timp va fi admisa si aceasta tara minunata in spatiul Schengen si din acel moment va dispare orice urma de frontiera cu vestul/restul Europei si vei putea circula nestingherita, neintrebata si neverificata, far nicio aprobare din partea cuiva, insotita sau nu, oriunde vei dori sa pleci. Multa sanatate!

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In scurt timp, pe bune? asa sau tampit aia din UE?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RAY):

Ar fi absolut aberant sa fim buni si capabili (competenti) sa coordonam si sa conducem lucrarile Consiliul Uniunii Europene si in acelasi timp sa fim niste neispraviti incapabili sa asiguram securitatea deplina a frontierei estice a Uniunii Europene.

| SG1995 a răspuns:

Pleci și ei copilul. Îți recomand să îți iei plodu și să fugi la o asociație umanitară care se ocupă cu exact astfel de cazuri.