| Izabellaa a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat cu 8 ani mai mare ca mine.Are 26 de ani dar nu pare si eu trebuie sa implinesc 18 ani...Ce sa fac?
Ne cunoastem ca prieteni,ne intelegem bine, mai vorbim dar eu vreau sa fiu cu el si nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta cu un sfat? Si cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| briosicabriosel a răspuns:

Heeei, eu zic sa incerci sa te apropii de el, sa vorbesti cu el prin mesaje, iesiti la un suc in oras. Si eu am patit la fel, sia cuma este prietenul meu de trei ani de zile si este cu 8 ani mai mare ca mine big grin mult succes

| Izabellaa explică (pentru briosicabriosel):

Multumesc de sfat.El mi-a zis ca ma place dar sunt mai multe lucruri care trebuie discutate si ca varsta nu conteaza asa mult pentru el atata timp cat ii demonstrez ca vreau sa ma maturizez.
Iar ai mei se cunosc cu el, se inteleg foarte bine dar nu vor accepta ca eu sa am o relatie cu el, ci doar sa fim prieteni...

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca vrei sa nu profite de tine atunci nu face nimic in privinta asta, nuci macar sa nu stie ca il placi, lasa sa faca el totul daca te place si vrea sa fie cu tine

| Awesom a răspuns:

Ala va profita de tine si te va lasa fara nici o remuscare.

Răspuns utilizator avertizat
| danielcoman32 a răspuns:

Fii directa si sincera, si vei avea rezultatele dorite, suta la suta!

| IonutFrt a răspuns:

Pai, poti sa fii directa, sa-i spui in fata ce simti, sau sa-i arati simpatia fata de el prin anumite gesturi.Nu stiu cum sa procedezi, pentru ca nu stiu ce fel de persoana este. Oricum, sper ca te-am ajutat si SUCCES!

| kim33 a răspuns:

Cauta sa aveti prieteni comuni bagate in vb una alta si isi da el seama sigur zii asa
ca tu si o prietena mergeti la un suc si vrei sa mearga si el aranjezi ca prietena sa nu vina si ramaneti voi apoi oftezi ca iti cauti un iubit... si restul vn de la sine