| irinaa a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat cu care am mai fost acum ceva timp impreuna cam o saptamana. Tot timpul ma gandesc la el.si as vrea sa ii propun sa ne impacam. Nu merita. Dar mi-as calca pe inima si sa ii zic. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te relaxeaza ideea ca ai mai fost cu el si deja e o persoana familiara,de bine,de rau,il cunosti ceva mai bine decat pe un necunoscut care ti-ar putea placea.
Dar,daca singura spui ca nu merita, are vreun rost?
Nu-ti mai fa inima rea, lasa-l in pace si cauta altul care merita!
Nu-ti pierde timpul si nu te umple singura de dezamagiri!
Mult noroc!

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Depinde cine si cat a gresit in "relatia" voastra de...1 saptamana. Daca vinovatul a gresit astfel incat cel "ranit" sa poata ierta, merita incercata o impacare, mai ales daca sunt si sentimente.Atentie mare, ca iertarile dese la greselile partenerului duce implicit la repetarea perioadica a acestor greseli.Succes!