| Ely95 a întrebat:

am aproape 17 ani si am fost timp de o saptamana cu un baiat de 22 ani.ieri am fost impreuna la un chef si ne-am sarutat...acum vrea sa ne impacam. mie mi se pare ca este o diferenta mare de varsta.si mie teama ca el sa nu inceapa dupa un timp sa tina la mine si eu sa nu simt acelasi lucru, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ema020889 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic lasa lucrurile asa cum sint daca tii la el macar un pic atunci va veti intelege bine si diferenta de virsta nu conteaza si nu este chiar asa de mare mai mult dramatizezi impacate cu el si vezi cum merg lucrurile si chiar daca nu o sa-ti mai placa de el mai tirziu o sa-i spui, ca baietii sint puternici spre deosebire de fete!

6 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Nu neaparat diferenta de varsta... nu are rost sa fi cu cineva mai mare decat tine. Crede-ma ca cel mai frumos este sa gasesti pe cineva de varsta ta. Probabil baiatul de 22 de ani te crede doar o alta fata. Nu are rost sa suferi dupa. Vezi ce faci happy

| Arekandera a răspuns (pentru MissxD):

Cum adica o crede doar o alta fata? depinde de multe, de exemplu de cum gandesc persoanele respective! nu cred ca 5 6 ani e o diferenta imposibila intr-o relatie! intre mine si sotul meu e diferenta de 10 ani si crede-ma ca acest lucru nu ne-a deranjat nici pe noi si nici pe familiie noastre! diferenta de varsta nu te impiedica sa iubesti sau sa-ti faci planuri de viitor!

| MissxD a răspuns (pentru Arekandera):

Ok dar pentru adolescenta cred ca nu este bine sa fie o copila cu un barbat sa zicem asa... la 22 de ani totusi este maturhappy Fara suparare, fiecare cu parerea sa.

| Arekandera a răspuns (pentru MissxD):

Asa e, fiecare cu parerea sa! dar nu poti sa-i spui unei adolescente ca nu are rost sa fie ce cineva mai mare decat ea! parintii tai au aceiasi varsta? nu prea imi vine sa cred!

| MissxD a răspuns (pentru Arekandera):

Diferenta de 2 ani, dar ma rog, eu am dat doar un sfat. Scuza-ma daca te-a deranjat acest raspuns happy

| Arekandera a răspuns (pentru MissxD):

Nu m-a deranjat si nici nu trebuie sa iti ceri scuze!