| AnaisAnais15 a întrebat:

Bună, sunt într-o relație de aprox 9 luni, eu am 19 ani, iubitul meu 23, primul contact sexual l-am avut cu el, însă într-o relație anterioara din partea lui, tipa cu care s-a culcat era pe stop, mințindu-l ca e virgina, iar acum are fel și fel de gânduri, că poate și eu am jucat teatru ca acea tipă, încercând sa ii explic ca nu i-as face asta, încerc sa fiu cât de calma pot eu și răbdătoare, dar e fără încredere, ce sfat ați putea să mi dați?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa îi zici că vrei o relație bazată pe încredere. Daca nu poate... Vă vedeți de drum fiecare. Nu trebuie sa dai mii de explicații, daca era virgina și i ai zis asta înseamnă că așa erai

| Violleta2022 a răspuns:

Ca nu merita sa-ti bati capul cu prostii care nu au incredre in tine.
Daca i-ai spus ca esti virgina, apai ar trebui sa inteleaga si sa te creada, faptul ca te judeca dupa ce a aptit in trecut il face un gunoi, care nu te merita.

| mihai69 a răspuns:

Că nu te merită și e cazul să-l lași să-și crească singur o iubită, să fie sigur că va fi virgină 100% când i-o veni vremea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai de unde sa scoti acea incredere daca el e paranoia la acest capitol.Fie te crede, fie nu, si poate va avea incredere in spusele sale dupa ce mai trece timpul. Dar tu nu trebuie sa ii demonstrezi lui nimic.Doar nu te-a pus sa faci test de virginitate, nu? Chiar si asa, este asta un criteriu important pentru el? E o persoana religioasa sau? De ce mai conteaza acum, avand in vedere ca ati recurs deja la sex?

| Freya1 a răspuns:

Pai puteai sa nici nu fi virgina, care era problema?
Trebuia sa îl aștepți tu expre pe el "făt frumos" din păpușoi sa te ia de nevasta? Avea de unde sa ști ca vei fi cu el.

Mie una mi se pare o nesimțire chestia asta și o lipsa de respect.Si i-ai putea spun și lui.
Adică el umbla pe unde prinde dar are pretenții sa își ia iubite virgine? Nu vreau sa generalizez legat de etnie, dar ori e asa, ori e ultimul cocoalar.

| sofisis a răspuns:

Doamne fereste ce specimen ai si tu...iti spun de pe acum ca relatia voastra este sortita esecului dar de amorul artei iti spun ca nu ai cum sa il convingi si cu cat incerci mai mult, cu atat o sa aiba mai multe dubii. Parerea mea e sa ii spui clar si raspicat : crezi ce vrei dar pe mine lasa-ma in pace cu subiectul asta aberant!

| Konstantinos99 a răspuns:

Poti sa faceti o programare impreuna cu el la un ginecolog si il lamurestehee hee

| Mda01 a răspuns:

El nu era virgin la primil vostru contact sexual, deci nu are dreptul să ceară sau să vrea o dovadă de la tine că tu ai fost, personal cred ca este o prostie să ceri de la o femeie ceea ce tu nu poți să oferi, păcat că ai avut incredere in el dacă el nu poate avea încredere în tine.