| Dyanes a întrebat:

Help!
M-am despartit de iubitul meu, de fapt el m-a parasit. am stat cu el cam 7 luni dar nu m-am culcat cu el desi s-au intamplat multe intre noi.
este singurul care m-a vazut dezbracata,preludiu,atingeri dar nu contact sexual.
El e in Bucuresti, eu Galati, ne vedeam cam 3 - 4 ori pe luna
Stia ca sunt virgina si m-a respectat
Este primul baiat cu care mi s-au intamplat multe lucruri frumoase, ce conteaza mult in viata unei fete.
insa m-a parasit fara sa imi zica ceva.
a ales sa isi puna pe facebook poze cu alta tipa si toate alea si din cand in cand imi mai da cate un like.
as avea vreo sansa se intoarca?
mai ales ca am fost atinsa doar de el si e singurul care mi s-a intamplat atatea si stie ca-s virgina?
sa fiu in plus in viata lui fata de celalalte?
vreau raspunsuri sincere fara glume si misto!
multumesc!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păstrează-ți virginitatea pentru cine te merită cu adevărat, acum treci peste și privește ca o experiență de viață.
Crede în tine!
Pa, pa.

| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Bănuiesc că ții la el, iubirea e un sentiment care nu dispare niciodată. Distanța este o piedică, în cele 7 luni,poate că v-ați văzut,a fost ceva frumos,dar în Galați nu cred că aveai de unde să știi tot ce face el.
Lasă facebook-ul,cele mai frumoase lucruri nu se întâmplă pe facebook și nu constau în like-uri sau poze. Nu e așa semnificativ dacă a pus o poză cu o fată. Ar trebui să fi început să-l cunoști, încearcă să discuți cu el deschis, nu ai nimic de pierdut, în funcție de ce spune, poți știi dacă să vă împăcați sau nu.

Baftă!

| Seepty a răspuns:

Eu zic mai bine sa-l lasi in pace, si sa-l uiti. Daca are pe altcineva nu te mai baga in relatia lui si continuati viata mai departe, pentru ca a vazut ca nu a putut profita de tine si acum incearca sa profite de altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uita-l nu se merita atatea ganduri pentru el!
A fost un nemernic, daca te iubea cu adevarat, nu facea asta, clar!
Gandul lui era la alta!
Genul asta de baieti merita o bataie zdravana... insa incearca sa-l uiti!
Am fost in situatia ta, la mine nici 2 luni nu a tinut ca m-a parasit subit asa, din senin!
Fara sa-i zic ceva, l-am respectat / iubit/ inteles, de toate!
Inevitabil am ajuns si in pat...
A doua zi s-a facut ca si cum nu m-ar fi cunoscut niciodata in viata lui!
Deci ii un lucru extraordinar, m-a durut extrem de mult, abia atunci am realizat ca m-a folosit ca pe o batista de unica folosinta!
Si inca sufar...dar viata va avea grija sa sufere si el, macar pe jumatate pe cat m-a facut el sa sufar, si NU AM MERITAT, sa stie Alex Stefan!
Iti doresc mult succes sa treci peste si curaj ca viata merge inainte!
Te pup!

| allynaalllyna a răspuns:

Lasa-l sigur are pe alta, asa mi-s-a intamplat si mie...winking

| Yuly_Iulian_1994 a răspuns:

Pai....nu ar mai trebui sa tii la el doar el te-a parasit pe tine si a ales sa aleaga o "panarama", in opinia mea nu merita sa mai tii la el, cauta alt baiat care sa te pretuiasca asa cum esti si sa te iubeasca, bafta!