| ClarY38 a întrebat:

Sunt într-o relație stabilă de 1 an și jumătate cu prietenul meu. Acum 4 săptămâni am făcut-o neprotejat, nu și-a dat drumul in mine, dar pe 28 ar fi trebuit să îmi vina menstruația și nu a venit, am făcut un test de sarcina pe 26 și 31 și au fost negative. Menționez că am avut și o infecție urinară și am luat urisan și niște antibiotice. Ce părere aveți? Se poate sa fi rămas de nu îmi vine menstruația? Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimic nu este stabil pe lumea asta, cînd crezi ca totul merge bine el te poate părăsii, de aceea este importantă protectia cand faci sex, ca usor te poate lăsa gravidă, si banuiesc ca nu ai vrea acum o sarcină? Acum referitor la intrebarea ta, menstruatia nu i ti vine din cauza acelei infectii urinare si a tratamentului, au apărut niste schimbari de natura hormonală, ar trebui sa te vada medicul ginecolog, ce varsta ai? Multă sănătate.

| ClarY38 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc pentru răspuns! Am 19 ani, și este prima mea relație! Am fost la ginecolog și i-am explicat despre infecția urinară, dumneaei mi-a recomandat acel medicamente și a spus sa fac un test de sarcina. Am făcut după 3 săptămâni de la ultimul contact și toate au fost negative. Întrebarea mea este că ceea ce a făcut prietenul meu a fost ok?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ClarY38):

Multumesc si eu pentru fundă.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred că se trage de la infecție sau tratament

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai oferit nici macar o singura informatie strict necesara privind tipul ciclului tau menstrual si anume daca este REGULAT sau NEREGULAT?, care este lungimea medie ca numar de zile?, In ce data a inceput ultima menstruatie?, data la care a fost intretinut actul sexual, in aceste conditii se pot formula doar simple pareri sau presupuneri care sunt PUR SUBIECTIVE si bineinteles lipsite chiar si de cea mai mica valoare. Pentru a se putea formula si transmite un RASPUNS OBIECTIV, care sa fie unul catusi de cat cert si mai ales corect, este absolut necesar sa se cunoasca informatiile amintite.
Si in plus ai considerat ca fiind bun si ai premiat un raspuns care este ABERANT si HALUCINANT : ''... menstruatia nu i ti vine din cauza acelei infectii urinare si a tratamentului, au apărut niste schimbari de natura hormonală?,'' laughing Pe bune? rolling on the floor rolling on the floor Multa sanatate!

| ClarY38 explică (pentru corbulalbrosu):

Bună ziua! Ciclul meu este neregulat, are 34 de zile, iar ultima menstruația a fost pe 26 iunie. Ar fi trebuit sa vina pe 23, dar am luat uractiv, tot din cauza unei infecții și mi-a întârziat, chestie confirmată de farmacist. Am făcut sex neprotejat, dar fara ejaculare pe 10 iulie, eram în a doua zi de fertilitate, am făcut 2 teste de sarcina după 2-3 săptămâni și au ieșit negative, de asta am întrebat dacă îmi întârzie menstruația din cauza acel medicamente. Dvs de părere aveți?!

| GouDidodino a răspuns:

E posibil

| LionTrap a răspuns:

Daca a dat drumu in tine trebuie sa astepti 3luni sa vina menstruatia

| ClarY38 explică (pentru LionTrap):

Am precizat în întrebare că nu și-a dat drumul in mine!

| PesteleDEAur69 a răspuns:

Ca ala e mai prost decat tine. Iar tu mai proasta decat el si cu tine la un loc. Daca ti a placut sa o iei in cur, nu mai comenta aici.