| Notme a întrebat:

Buna!
Sunt intr-o situatie destul de dificila. Va povestesc:
Sunt cu un baiat de 1 an, el are 23 eu 19, eu merg la scoala el a ramas fara munca. bun. Chestia este ca el nu mai gaseste de lucru si familia lui o sa plece in Romania pe 22 iunie. El a spus ca ramane aici(in Spania) pentru mine, dar eu nu vreau sa moara de foame doar sa fim impreuna! si ultima cearta avuta.acum nici o ora, mi-a spus ca o sa isi ia bilet si o sa mearga si el, ca lucrurile nu mai merg pentru ca sunt eu prea orgolioasa(are dreptate) pentru ca nu imi cer scuze chiar daca e vina mea si pentru ca cred ca mereu am dreptate in tot...
Ceea ce stiueste ca daca il caut si imi cer scuze(cred ca)o sa ramana. dar, oare merita sa il despart de familia lui doar sa il tin langa mine? nu vreau sa fiu egoista si nici sa ma gandesc doar la mine. voi ce parere aveti? il caut sau nu? ne iubim amandoi dar cred ca nu e bine sa il despart de ai lui.
Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Suna-l si spune-i ce simti! Lasa-l pe el sa aleaga daca ramane alaturi de tine.Asta nu inseamana ca il desparti de familia lui sau ca esti egoista... poate ca este iubirea vietii tale, nu-i poti da cu piciorul.

5 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Uite ce cred eu, daca voi doi va iubiti, cred ca veti putea sta separati o perioada, asadar ceea ce vrei tu nu se numeste neaparat egoism, ci mai mult dorinta de sprijin, de a-l avea langa tine..Eu zic sa-l lasi sa plece, dupa un timp dupa ce va strange bani, poate sa se reintoarca...si Veti trai fericiti pana la adanci batraneti!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca il iubesti, intreaba-l daca te vrea.
Daca te iubeste va ramane; daca nu, va pleca.
Daca nu il iubesti, lasa-l sa plece.

| kayura a răspuns:

Pai eu cred ca daca va iubiti mult ati putea trai amandoi fara familia lui sau a ta acolo in Spania. Poti sa-l cauti si sa-i spui parerea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine. mai ales ca a ramas fara munca. da cand muncea, era bine nuuuu? cum il cheama? ca-i spun eu sa plece cu familia si sa caute o romanca pe aici care sa-l merite. tu vezi-ti de scoala si de dreptatea ta.ca ai mereu dreptate. miramas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii foarte bine, ca totul merge extrem de rau.nu este de munca si ma indoiesc ca vom avea sanse ca la anul sa fie, macar, ca anul asta.eu merg la un curs si inspectorul de la servef spunea astazi ca nu exista deocamdata oferte de munca. oferta este aproape nula.bancile sunt colapsate, multi dintre romani nu mai au posibilitatea platii unei ipoteci, lasa casele si pleaca in romania, plus ca trebuie sa mai ramana si datori la banca cateva zeci de mii de euro, datorita reevaluarii caselor.iti trebuie luciditate.are banii sa se intretina pentru urmatorul an, sau macar 6 luni.nu cred. tu trebuie sa iti continui scoala, in situatia data se cer oameni cu o pregatire mai ridicata, o simpla diploma de bac -ca sa nu mai spun ca si o diploma universitara, nu mai valoreaza nimic.ar fi bine sa luati amandoi o pauza, el poate pleca in romania pentru o perioada, tu iti continuii scoala si timpul o sa rezolve totul.