| Lala26 a întrebat:

Buna, sunt Lala26... acus 4 zile am facut dragoste neprotejata. iubitul meu nu stie daca sa. in mine. Eu nu am simtit nimic ud dar m-a atins si era de sperma precizez nu la bagat in mine m-a atins afara. In seara aia mi-a venit menstruatia cu dureri ca de obicei. Azi in a 3 zi nu mai am flux abundent. In primele zile am avut greturi dar find anemica poate fi normal. Nu am avut pofte sau dureri. Mie frica de o gravidanta care nu o vreau stiu a fost o greseala sa facem neprotejat dar nu ni sa mai intamplat asa. Nu imi dau seama ce sa fac. sau daca sunt sau nu. Sunt inexperta nu ma criticați

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti cu atentie si sa iti insusesti urmatoarele informatii certe, exacte si corecte. Daca ciclul tau menstrual are caracteristica de a fi REGULAT si data calculata de incepere a urmatoarei menstruatii se respecta mereu sau se produce cu diferente foarte mice de +/- 1 maxim 2 zile, atunci intotdeauna cele 9-10 zile situate inaintea zilei menstruatiei urmatoare, fac parte din perioada 100% NEFERTILA a acelui ciclu menstrual. In aceasta perioada a ultimelor 9-10 zile a ciclului menstrual, chiar daca sperma este ejaculata in vagin in mod intentionat sau ajunge din ''greseala'' formarea sarcinii este practic IMPOSIBILA. Bineinteles cu acea conditie obligatorie ca data menstruatiei urmatoare sa fie corect calculata/determinata. In cazul tau formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA fiindca sexul a fost intretinut chiar in ziua in care s-a pornit menstruatia.In ultimele 9-10 zile sexul poate fi intretinut fara nicio protectie si sperma poate fi ejaculata IN VAGIN in mod intentionat fara nicio retinere fiindca aceste 9-10 zile sunt 99, 9% NEFERTILE si formarea sarcinii este in proportie de 99, 9% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Stai linistita, nu esti gravida.

| sofisis a răspuns:

Daca esti "inexperta" NU mai face sex!
Nu exista aceasta scuza cu "nu stiu". Este obligatia ta sa stii tot.
De exemplu sa stii ca simptomele unei sarcini apar dupa 5-6 saptamani de la formarea ei.
Poti face un test dupa 21 de zile.

| Pool77 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, cum sa fi gravida?
Ba oameni, avetii google, informati-va de acolo, si eventual daca nu gasiti raspuns la intrebari veniti aici.
Ai venit, te-ai prezentat, te-ai facut de ****

| ShamelessQboy a răspuns:

Dacă ti-a venit menstruatia, se pare ca nu ai ramas, mergi si tu si fa un test la 21 de zile si vei fi mai sigura!